Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kozan Barajı’nda tekne turları yapılacak

14 Haziran, 2012 | 18:17

Adana Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kozan Barajı’nda yakın zamanda faaliyete başlayacak olan tekne ile bir süre gezinti yaparak turizmin dikkatini çekmek istediklerini ve gizli kalmış birçok güzelliklerin ortaya çıkacağını söyledi.

Kozan’ı turizm merkezi yapmayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Özgan, “Milli parklardan kiraladığımız Dağılcak mesire alanını yenileyerek bölge turizmine önemli bir katkı sağladık. İleriki yıllarda Kozan Barajı’nı su sporları alanı yapmayı planlıyoruz. Zaten Kozan Barajı çevresiyle ve doğası ile Abant Gölü’nü aratmayacak bir müthiş bir tabiat zenginliğine sahip. Bu güzelliği Kozan halkına ve ilçemize gelen turistlere göstermek amacı ile bir tekne aldık. Bu teknede baraj turu yapılabilecek, yemek, kahvaltı gibi etkinlikler düzenlenebilecek.

Yaklaşık 15 gün içerisinde tekne turları başlayacak. Bizim ağzımızdan çıkanlar Allah’ın izni ile gerçekleşir bunu Kozan halkı çok iyi biliyor. Bu bölgeye butik otel yapmayı da planlıyoruz. İnanıyorum ki burası ileride çok güzel bir turizm alanı olacak.” dedi.

Kozan Barajı’nda yüzmeye başlayacak olan iki katlı olan ve “Derin Sis” adı verilen teknenin 50 kişilik kapasiteli olduğu, 2 saatlik tekne turlarının yanı sıra kahvaltı gibi bir takım hizmetlerinde verileceği öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abant Gölü, Adana, Adana haberleri, Adana Kozan, Adana Kozan Belediye Başkanı, Adana Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kazım Özgan, Kozan Barajı, Kozan Barajı haberleri, Kozan Barajı tekne, Kozan Barajı tekne turları, Milli park, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları