Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kosta Rika bir ilke imza atıyor… Plastiği yasaklıyor!

02 Nisan, 2018 | 18:12

Kosta-rica-plastik yasak

Orta Amerika’nın yeşil doğası, denizi ve kumsalları ile turistlerin ilgisini her daim üstüne çeken Kosta Rika, bir ilke imza atmak üzere. Ülke, dünyanın başına bela olan ancak kimsenin vazgeçmeyi düşünmediği plastik ürünleri yasaklıyor.

Orta Amerika’nın yeşil doğası, denizi ve kumsalları ile turistlerin ilgisini her daim üstüne çeken Kosta Rika, bir ilke imza atmak üzere. Ülke, dünyanın başına bela olan ancak kimsenin vazgeçmeyi düşünmediği plastik ürünleri yasaklıyor.

Kosta Rika, başka şişeler olmak üzere tüm plastik ürünleri yasaklamaya hazırlanıyor. Orta Amerika ülkesi Kosta Rika, bu kararı uygulamaya sokarsa bir ilke de imza atmış olacak.

Dünyada insanların gündelik hayatında oldukça önemli bir yer tutan plastik ürünler konusunda Kosta Rika önemli bir adım atıyor.

Kosta Rika ilke imza atiyor. Plastigi yasakliyor

Orta Amerika’nın gelişmiş ülkelerinden Kosta Rika, bu konudaki kararlılığını sürdürürse dünyada bir ilki gerçekleştirecek.

Dünyada bir ilk olacak

2050 yılına gelindiğinde çevre sorunlarını azaltmak için plastik malzemenin tüketiminin azaltılması pek çok devlet ve sivil toplum kuruluşu tarafından öncelik haline getirilen bir konu.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Panama – Kosta Rica Turu sizi bekliyor.

Ancak Latin Amerika‘nın bu küçük ülkesi Kosta Rika bu konuda bir adım daha ileri gidip yakın zamanda plastik ürünleri tamamen yasaklamayı hazırlanıyor. Hükumetin bu projesi gerçekleştiği takdirde dünya içinde bir ilk olacak.

Kosta Ricada plastik yasaklaniyor

Yürürlüğe 2021’de girecek

Kosta Rika hükumetinin hazırladığı proje uyarınca 2021 yılına gelindiğinde tüm plastik malzemelerin üretimini yasaklanacak. Hükumet bu hareketi sonrası özel sektörden de işbirliği beklentisi içinde.

Bu doğrultuda üreticilerin 2021’e kadar üretimlerini bu doğrultuda yenilemesi hedeflenmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bir ilke imza atıyor, Koska Rica, Plastik yasaklanıyor,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları