Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kosova Cumhuriyeti 6. yaşını kutladı

17 Şubat, 2014 | 10:38

kosova-cumhuriyeti Kosova Cumhuriyeti’nin 6. Kuruluş yıldönümü Arenamega’da, Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle kutlandı.

Programa Kosova İstanbul Başkonsolosu Rahim Morina, Arnavutluk Başkonsolosu Erman Muka, Ak Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay,Rumeli – Balkan Dernekleri üyeleri ve İstanbul’un dört bir yanından pek çok göçmen vatandaş katıldı.

Geceye, yöresel sanatçılar Leonara Jakupi, Aferdita Demaku, Grup Besa, Murat Balkan, Aziz Murati, Rumelili Ekrem’in sahne performansları damga vurdu. Göçmen vatandaşlar, yörelerine özgü halk oyunlarını oynayarak, gönüllerince eğlendi.

Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Rahim Morina ise, Kosova’nın bağımsızlık mücadelesini anlatarak, Kosova’da yaşayan tüm milletlerin eşit haklara sahip olduğunu vurguladı. Türk ulusunun da tüm haklarının garanti altında olduğunu ifade eden Morina, 6 yılda Kosova’nın ekonomik, diplomatik ve siyasi olarak katettiği yolu anlattı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aferdita Demaku, Arnavutluk, Aziz Murati, Grup Besa, Kosova, Kosova Bağımsızlık, Kosova Cumhuriyeti, Kosova Cumhuriyeti bağımsızlık, Kosova İstanbul Başkonsolosu, Leonara Jakupi, Murat Balkan, Rahim Morina,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları