Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kos Adası’na özel beş durak

06 Haziran, 2014 | 13:03

kos-adası

Yaz sezonu açılırken Yunan adaları özellikle kısa süreli seyahat imkanı olanların ilk tercihi olmaya devam ediyor. Türk turistlerin tercih ettiği adalardan biri de Kos adası ve Kos adasına özel beş durak:

1. Zia Kasabası: Dikeos Dağı’nın eteklerinde geleneksel kekik balı ve tüm güzelliğiyle görenleri büyüleyen Zia Kasabası’na gidebilir, Yunan mutfağının en güzel örneklerini yerel tavernalarda deneyebilirsiniz. Zia’nın ana meydanı oldukça etkileyicidir. Macera tutkunları Dikeos Dağı’nın etrafında yürüyüş yapabilir ve Kos adasının birbirinden renkli görüntülerini fotoğraflayabilir.

2. Plaka Ormanı: Bu orman Kos Havalimanı’na yaklaşık 2 dakika mesafededir. Ücretsiz otopark imkanı bulunan alana, şehrin içinden yaklaşık otuz dakikada ulaşabilirsiniz. Birbirinden renkli hayvanları görebileceğiniz bu doğal ortamda isterseniz piknik ya da barbekü yapabilirsiniz.

3. Triantafyllopoulos Şarapçılık: Kos halkı yıllardır şarap yapımı konusunda kendileriyle gurur duyar. Yüzyıllardır şarap üretilen Kos adası zengin üzüm bağlarına sahiptir. Triantafyllopoulos özellikle gezebileceğiniz aile işletmesi olan yerlerden biridir. Her yıl yüzlerce turist kültürü ve mirası görmek için bölgeyi gezer.

4. Kos Şehir Meydanı: Limanın hemen yanında bulunan Kos Şehir meydanı güzel mimarisi ve etkileyici kıyı şeridi ile turistleri büyülemektedir. Neratzia Kalesi’ni gezebileceğiniz şehir meydanında adanın ruhunu ilk adımınızı atar atmaz fark edersiniz.

5. Asklepeion: Kos Adası‘na bir saat uzaklıktan yer alan Asklepeion ünlü arkeolojik bölgelerden biridir. Doğanın şifa getirdiğine inanılarak Yunan şifa tanrısı Asklepius’un adından ilhamla oluşan bölgede Hipokrat’ın da ders verdiği söylenmektedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
aslepeion, Kos, Kos Adası, neratzia, Yunan Adaları, Yunanistan, zia,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları