Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kos Adası’na özel beş durak

06 Haziran, 2014 | 13:03

kos-adası

Yaz sezonu açılırken Yunan adaları özellikle kısa süreli seyahat imkanı olanların ilk tercihi olmaya devam ediyor. Türk turistlerin tercih ettiği adalardan biri de Kos adası ve Kos adasına özel beş durak:

1. Zia Kasabası: Dikeos Dağı’nın eteklerinde geleneksel kekik balı ve tüm güzelliğiyle görenleri büyüleyen Zia Kasabası’na gidebilir, Yunan mutfağının en güzel örneklerini yerel tavernalarda deneyebilirsiniz. Zia’nın ana meydanı oldukça etkileyicidir. Macera tutkunları Dikeos Dağı’nın etrafında yürüyüş yapabilir ve Kos adasının birbirinden renkli görüntülerini fotoğraflayabilir.

2. Plaka Ormanı: Bu orman Kos Havalimanı’na yaklaşık 2 dakika mesafededir. Ücretsiz otopark imkanı bulunan alana, şehrin içinden yaklaşık otuz dakikada ulaşabilirsiniz. Birbirinden renkli hayvanları görebileceğiniz bu doğal ortamda isterseniz piknik ya da barbekü yapabilirsiniz.

3. Triantafyllopoulos Şarapçılık: Kos halkı yıllardır şarap yapımı konusunda kendileriyle gurur duyar. Yüzyıllardır şarap üretilen Kos adası zengin üzüm bağlarına sahiptir. Triantafyllopoulos özellikle gezebileceğiniz aile işletmesi olan yerlerden biridir. Her yıl yüzlerce turist kültürü ve mirası görmek için bölgeyi gezer.

4. Kos Şehir Meydanı: Limanın hemen yanında bulunan Kos Şehir meydanı güzel mimarisi ve etkileyici kıyı şeridi ile turistleri büyülemektedir. Neratzia Kalesi’ni gezebileceğiniz şehir meydanında adanın ruhunu ilk adımınızı atar atmaz fark edersiniz.

5. Asklepeion: Kos Adası‘na bir saat uzaklıktan yer alan Asklepeion ünlü arkeolojik bölgelerden biridir. Doğanın şifa getirdiğine inanılarak Yunan şifa tanrısı Asklepius’un adından ilhamla oluşan bölgede Hipokrat’ın da ders verdiği söylenmektedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
aslepeion, Kos, Kos Adası, neratzia, Yunan Adaları, Yunanistan, zia,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları