Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kos Adası – Bodrum barış hattı

27 Temmuz, 2009 | 10:28

Kos Adası Bodrum’da yaşayan 15 yaşındaki Buse Melis İşçimen, geçen yıl 1 Eylül’de, iki ülke arasındaki dostluğa dikkat çekmek amacıyla Yunanistan’ın Kos Adası’na yüzdü.

İşçimen, bu yıl 23 Ağustos’ta AKUT’un desteğiyle ’Mavi Sularda Zeytin Dalı’ projesi ile Kos Adası’ndan Bodrum’a yüzecek.

Antrenör Hüseyin Koçal’ın çalıştırdığı İşçimen, Kos Adası’ndan denize girdikten sonra, 12 kilometrelik mesafeyi yüzeceğini ve Bodrum’un Ortakent-Yahşi Beldesi’nden karaya çıkacağını belirterek, “İki ülke arasındaki bağları daha da sağlamlaştırmayı hedefliyorum. Ayrıca Nesrin Olgun Arslan’dan sonra Manş Denizi’ni yüzerek geçen ikinci Türk bayan yüzücü olmak istiyorum” dedi.

AKUT Başkanı Nasuh Mahruki de, “Projemizi anlattık, onlar da bu etkinliği sıcak karşıladı. Güvenliği biz sağlayacağız, Yunan ekibi de bizlere yardım edecek” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Buse Melis İşçimen, İstanköy, İstanköy Adası, İstanköy turları, Kos Adası, Kos Adası Balayı, Kos Adası Turları, Nasuh Mahruki, Nesrin Olgun Arslan, Ortakent Yahşi, Yahşi, Yunan Adaları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları