Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Körfez ülkeleri Şam Büyükelçiliklerini kapatma kararı aldı

16 Mart, 2012 | 10:04

Körfez ülkeleri Şam Büyükelçiliklerini kapatma kararı aldı.

Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerinin, Suriye’deki baskının sürmesini reddettiklerinin bir işareti olarak Şam Büyükelçiliklerini kapatma kararı aldıkları bildirildi.

Körfez İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri Abdüllatif el Zeyani yayımladığı bildiride, bu kararlarına gerekçe olarak “Suriye rejiminin kendi halkını katletmeyi sürdürmesi, askeri seçeneği tercih etmesi ve krize çözüm bulmaya yönelik tüm girişimleri reddetmesini” gösterdi.

Zeyani, uluslararası toplumdan “Suriye’deki bu katliam ile Suriyelilerin yasal hakları ve onurlarının açıkça ihlal edilmesine son vermek için acilen ve kararlı bir şekilde harekete geçmesini” istedi.

Bu ortak karardan önce, Suudi Arabistan ile Bahreyn Şam Büyükelçiliklerini kapatma kararı almıştı.

Körfez İşbirliği Konseyi (KİK), Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden oluşuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Körfez ülkeleri, Körfez ülkeleri Şam, Körfez ülkeleri Şam Büyükelçilikleri, Körfez ülkeleri Şam Büyükelçiliklerini kapattı, Şam Büyükelçilikleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları