Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Koreli turist zincirleme kazaya sebep oldu

03 Mayıs, 2010 | 14:39

Koreli turist kırmızı ışıkta duran taksiye çarptı ve zincirleme kaza yaşandı.
Takside bulunan yolcu, boynundan ve sırtından yaralandı. Yaralı yolcu cadde ortasında uzun süre ambulans beklerken, olay yerine gelen baba göz yaşlarına hakim olamadı.

Şişli Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Harbiye’deki trafik ışıklarında bekleyen Hakan Atay’ ın kullandığı 34 TCL 25 plakalı ticari taksiye Koreli turistin kullandığı 34 Y 4986 plakalı mersedes marka araç arkadan çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle, ticari taksi de önünde duran başka bir ticari taksiye çarptı. Zincirleme kazada ortadaki aracın arka koltuğunda oturan yolcu Kurthan Atmaca boynundan ver sırtından yaralandı. Taksi şoförünün yardımıyla araçtan çıkarılan yolcu Kurthan Atmaca, cadde ortasına yatırılarak uzun süre ambulans bekledi. Ambulansın gelmesini bekleyen Atmaca telefonla yakınlarına kaza geçirdiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Bu sırada isminin Heung Kook Park olduğu öğrenilen Koreli turist ise kaza yaptığı aracın fotoğrafını çekmekle meşgul oldu. Yaralı Atmaca’ya olay yerine yarım saat sonra gelen ambulansta bulunan sağlık ekipleri müdahale etti. Haberi alarak olay yerine gelen baba Kurtbey Atmaca ise yerde yatan oğlunu görünce gözyaşlarını tutamadı. Yaralı yolcu Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırılırken taksi sürücüsü Hakan Atay: “Kırmızı ışıkta bekliyorduk. Arkadan süratle gelen araç bize çarptı bende önümde bekleyen ticari taksiye çarptım. Arabamda bulunan yolcum yaralandı” dedi.

Kazayla kısa süre trafiğe kapanan cumhuriyet caddesi, araçların kaldırılmasının ardından trafiğe açılırken, Türkçe bilmediğini belirten Koreli turist, Türkiye’de turist olarak bulunduğunu, otomobilin de bir arkadaşına ait olduğunu söyledi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhuriyet Caddesi Kaza, Heung Kook Park, Koreli Turist, Koreli Turist Heung Kook Park, Koreli Turist Kaza, Koreli turist Zincirleme Kaza, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları