Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kore Turizm Organizasyonu’nun İstanbul şubesi açıldı

15 Eylül, 2012 | 14:30

Kore-Türkiye arasında turizmi geliştirmek amacıyla Kore Turizm Organizasyonu İstanbul şubesini açtı.

Riltz Carlton’da yapılan basın toplantısı ile resmi açılışı duyurulan Kore Turizm Organizasyon İstanbul Ofisi ile 20 ülkede 32 şubeye ulaşmış oldu.

Kore Turizm Organizasyonu Genel Müdürü Lee Charm, İstanbul’da açtıkları şube ile ilgili olarak amaçlarının sadece Kore’yi tanıtmak olmadığını, iki ülke arasında turizm ilişkilerini de canlandırmak istediklerini belirtti. Kore’de turizm sektörünü canlandırmak için örnek ülke olarak Türkiye’yi seçtiklerinin altını çizen Charm, “5 yıl içerisinde hedefimiz 40 bin Türk’ü Kore’ye getirebilmek” dedi.

Charm, “Şubat 2012’de Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-bak Türkiye’yi ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesi sonucunda iki ülke arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı ve birlikte gelişelim sözü verildi. Biz de Kore’de turizm sektörünü canlandırmak için örnek ülke olarak Türkiye’yi seçtik” diye konuştu.

Charm, Türkiye’nin Çin’den sonra en hızlı büyüyen ikinci ekonomi olduğunu söyleyerek, “Bundan 10 sene sonra Türkiye çok güçlü olacak. Çok istikrarlı bir ekonomiye ve sağlam bir büyüme stratejisine sahip. Türkiye’de yaşayanlar bunu hissetmeyebilir ama dışarıdan gözüken bu şekilde. Biz de her alanda Türkiye ile ortak çalışmalar yaparak birlikte gelişmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

HEDEF: 40 BİN TÜRK ZİYARETÇİ

Kore’ye 5 yıl içinde 40 bin Türk ziyaretçiyi getirmeyi hedeflediklerini dile getiren Charm, şunları söyledi: “Biz acente değiliz. Sadece Kore’yi daha yakından tanıtmak istiyoruz. Aslında biz Kore’nin yemeğinden kültürüne, doğal güzelliklerinden doğasına, teknolojisinden sosyal yaşantısına kadar, her şeyini göstermek istiyoruz. Şu anda dünyanın en çok ziyaret edilen 5 şehri; Hollywood, Londra, Orlando, Hong Kong ve Roma. Biz de bu şehirlerden biri haline gelmek istiyoruz. ”

TÜRKİYE’DEN 1, KORE’DEN 10 GELİYOR

En çok Çin ve Japonya’dan ziyaretçi aldıklarından bahseden Charm, “Kore ve Türkiye arasındaki turizm ilişkileri sürekli gelişme göstermektedir. Geçen sene Türkiye’yi ziyaret eden Koreli sayısı yüzde 21.5 oranında artış göstererek 170 bin kişiye ulaştı. Kore’yi ziyaret eden Türklerin oranı da yüzde 6.6 artarak 17 bin kişi oldu. Kore’den Türkiye’ye 10 katı kadar turist geliyor. Bu artışın iki ülkenin ekonomik gelişimlerine paralel olarak sürekli artacağını düşünüyorum” diye konuştu. İstanbul’un turist ziyaretinde en istikrarlı ve düzenli gelişim gösteren şehir olduğuna dikkat çeken Charm, İstanbul’da kurulan ofisimizin de buna katkısı olacaktır” dedi.

TANITIM İÇİN YILDA 400 BİN DOLARLIK BÜTÇE

Kore’nin Türkiye’de tanıtımı için yıllık 400 bin dolarlık bütçe ayırdıklarını ifade eden Charm, “Kore geçen yıl turizmden 10 trilyon 200 milyar dolarlık bir gelir elde etti. Bunun daha da artmasını hedefliyoruz. Tanıtımlarımız tek yönlü olmuyor. Kore’de Türkiye’yi de tanıtmaya çalışıyoruz. Bu birliktelik iki ülkeyi de mutlu ediyor. Kore ve Türkiye arasında gerçekleşen beraberlikler anlaşmalar kapsamında Kore Turizm Organizasyonu olarak bizde bu gelişmelere ek olarak iki ülkenin ekonomik ve turizm ekonomisinin gelişmesinde katkımız olmasını istiyoruz. Umarım bu birlikteliğimiz ve güzel iletişimimiz uzun yıllar boyunca devam eder ” ifadesini kullandı.

KORE TURİZM ORGANİZASYONU

Kore Turizm Organizasyonu, Kore’nin tanıtımı amacıyla 1962 yılında kuruldu. Şu anda 20 ülkede 32 şubesi bulunan Kore Turizm Organizasyonu, bulunduğu ülkelerde çeşitli organizasyonlar yaparak Kore’ye gelen ziyaretçi sayısını artırmayı hedeflemekte. En son olarak İstanbul şubesini açan organizasyonun İstanbul ofisinin Genel Müdürü Lee Charm.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul şubesi, Kore, Kore Haberleri, Kore Turizm, Kore Turizm Organizasyonu, Riltz Carlton,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
azra
17 Eylül, 2012

Kore Turizm Organizasyonu’nun İstanbul şubesinin e-posta adresini nereden öğrenebilirim?

comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
azra
17 Eylül, 2012

Kore Turizm Organizasyonu’nun İstanbul şubesinin e-posta adresini nereden bulabilirim?

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Eylül 17th, 2012 at 16:53 azra mention something about this post....
comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Eylül 17th, 2012 at 17:11 azra mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları