Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Köprülü Kanyon’da turizm hareketliliği başladı

09 Temmuz, 2012 | 15:05

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak Köprülü Kanyon’da yerli ve yabancı turistlerin, su sporlarına ilgisi arttı.

Beşkonak Karabük Turizmi Geliştirme Kooperatifi Başkanı ve Su Sporları Uzmanı Refik Armağan, Köprülü Kanyon rafting alanında su sporlarını canlılığının başladığını söyledi. Son 10 gündür bölgede 40 su sporu merkezinde 8 bin yerli ve yabancı turistin rafting yaptığını belirten Armağan, raftingde bir aydır süren karamsar havanın yerini iyimserliliğe ve mutluluğa bıraktığını kaydetti.

Rafting bölgesinde yüzde 50 yerli turist yüzde 50 Avrupalı turist hareketliliği olduğunu belirten Armağan, Avrupa’da yaşayan gurbetçilerinde bu yıl raftinge ilgisinin yüksek olduğunu ifade etti. Armağan, “Son 10 gün içinde Köprülü Kanyon’da yoğun bir rafting hareketliliği yaşıyoruz. Bir ay önce çok büyük durgunluk vardı. 10 gündür günlük 8 bin yerli ve yabancı turiste rafting yaptırıyoruz. Geçtiğimiz yıl bu 5 bin civarında idi. Avrupalı turistlerden ise genelde Alman, Polonya, Belçika, İngiliz, Norveç, İsveç, İsviçre, Çek Cumhuriyeti ile Ruslar yoğun ilgi gösteriyor. Günlük 8 bin ziyaretçi sayısının önümüzdeki günlerde 10 binin üstüne çıkmasını bekliyoruz. Talep çok yüksek. Köprülü Kanyon’a Türkiye’nin her tarafından rafting yapmaya yerli turist geliyor. Rafting denilince Manavgat’ın akla gelmesi çok sevindirici.” dedi.

Armağan, 2011 yılında bölgede 870 bin yerli ve yabancı turistin rafting yaptığını bu sene ise 1 milyonu geçmesini beklediklerini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman, Belçika, Beşkonak Köprülü Kanyon, Çek Cumhuriyeti, İngiliz, İsveç, İsviçre, Köprülü Kanyon, Köprülü Kanyon rafting, Köprülü Kanyon turist, Köprülü Kanyon turizm, Manavgat Köprülü Kanyon, Norveç, Polonya, rafting, Turist,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları