Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Neden Kopenhag En Mutlu Şehir?

29 Ocak, 2014 | 16:32

Two women running on the beach, Amager Strandpark, Copenhagen, Denmark

Kopenhag dünyanın en mutlu şehri seçiliyor. Peki neden? Parkları mı, kumsalları mı, güvenli olması mı yoksa ödüllü yemekleri mi onu bu kadar mutlu bir şehir haline getirdi?

İskandinavya bölgesinde Danimarka’nın başkenti Kopenhag uzun süredir dünyanın en mutlu şehri kabul ediliyor. Hem Danimarkalılar hem de seyahat tutkunları için Kopenhag’ın bu kadar huzurlu ve mutlu olmasının bazı nedenleri var. Kırk yıldır Danimarka uluslararası anketlerde düzenli olarak bir numaralı yerini korurken, bunun sebepleri de incelenmeye başlandı.

Bir İskandinav ülkesi olmasına karşın, Danimarka halkının diğer Kuzey Avrupa ülkesi vatandaşlarına benzemediği düşünülüyor. Bunu Danimarka mutfağından ve şehir içinde gezerken insanların tavrından da anlayabilirsiniz. Özellikle yazın Danimarka’ya yolunuz düşerse, şehir merkezine gelip buranın tadını çıkarmakta fayda var. Ülkeye güneş pek uğramıyor o nedenle güneşi görebildikleri ilk günlerde, Nisan ayından itibaren hava çok sıcak olmasa bile halk meydanlarda dolaşmaya başlıyor.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag Dünyanın En Mutlu Şehri

Danimarkalılar’ın mutlu olmalarının bir diğer sebebi de siyasi sistemleri. Nefret etseler bile onlara güvendiklerini ifade ediyorlar. Politikacıları yan komşunuz olarak, sokakta kot pantolunuyla yürürken bulmak mümkün. Böylece halk ve politikacılar arasındaki mesafeli tavır ortadan kalkıyor. Christianshavn’da gezmek herkes için keyifli. Modern İskandinav tasarımını görebileceğiniz, ünlü Noma restoranına gidebileceğiniz, hatta tarihiyle sizi hem eğlendirecek hem de şaşırtacak Christiania’ya yürüyerek gitmeniz mümkün.

danimarka-343

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
christiania, Danimarka, İskandinav, İskandinavya, Kopenhag, kopenhag en mutlu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları