Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kongre turizmi diğerlerine göre dört kat daha karlı

29 Haziran, 2011 | 12:48

Kongre turizmi Türkiye ‘de oldukça önemli bir yere sahip. Kongre turizminde gittikçe gelişen Türkiye adından söz ettirmeye devam ediyor.

Plaza Turizm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersoy Tabaklar, kongre turizminin diğer alanlara göre 4 kat daha fazla getirisi olduğunu söyledi. İstanbul’un uluslar arası kongre merkezi konumuna yükselmeye başladığını dile getiren Tabaklar, Bursa’nın ise daha çok yol kat etmesi gerektiğini ifade etti.

İstanbul’da 10 bin kişinin katılımıyla Türkiye’nin en büyük tıp kongresi olan ‘Avrupa Alerji ve Klinik İmmünoloji Akademisi 30. Yıllık Kongresi’nin organizatörlüğünü yapan Plaza Tur, kongre turizminde gelinen noktayı ve hedeflerini anlattı. Almira Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Plaza Turizm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersoy Tabaklar, organizasyonun ‘Türkiye’de gerçekleştirilen en büyük tıp kongresi’ olarak literatürdeki yerini aldığını belirtti.
Kongreye 90 ülkeden yaklaşık 10 bin kişinin katıldığını ve katılımcı misafirlerin İstanbul’da 42 farklı otelde konakladığını belirten Tabaklar, gelen çok sayıda tebrik mesajınınsa, önümüzdeki dönemlerde daha yüksek katılımlı kongrelerin, ülkemizde yapılmasının müjdesini verir nitelikte olduğunu dile getirdi.

Yüksek katılımlı ve başarılı kongre organizasyonlarının bireysel turizm konusunda önemli bir potansiyel oluşturduğunu ifade eden Tabaklar, bilimsel toplantıları takip etmekten şehir gezmeye ve Türkiye kültürünü tanımaya vakit bulamayan katılımcıların, kongre sonrasında aile veya arkadaşlarıyla en az bir kez daha turistik amaçlı mutlaka ziyaret ettiklerini kaydetti. Bu durumun, Türkiye tanıtımı ve ekonomisi açısından son derece önemli değerler oluşturduğunu vurgulayan Tabaklar, Türkiye’nin kongre turizmi açısından dünyanın sayılı ülkeleri arasına girebilmesi için, son derece sistemli bir çalışma yürüttüklerini anlattı. Kongrenin, yüksek katılım ve ekonomik getirisinin yanı sıra dönemsel olarak önemli bir istihdam sağladığına değinen Tabaklar, kongrede yaklaşık 500 kişinin doğrudan, bin kişinin ise dolaylı olarak istihdam edildiğini belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İzmir Kongre Turizmi, Kongre turizm, Kongre Turizmi, Kongre turizmi Bursa, Kongre turizmi İstanbul, Kongre turizmi Türkiye, Plaza Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları