Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kongre turizmi için İzmir’de seferberlik

15 Temmuz, 2009 | 10:59

İzmir Kongre Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın kongre turizminin de aralarında bulunduğu alternatif turizm girişimlerini teşvik edeceklerini açıklamasının ardından sektör hareketlenmeye başladı.

Dalya Turizm Organizasyon firmasının yöneticisi Aslı Erdin, kongre turizminin İzmir’de gelişmesi için herkesin elini taşın altına sokması gerektiğini söyledi.

Erdin, İzmir ve Türkiye’deki kurumsal firmaların bayi toplantıları, eğitimleri, motivasyon günleri, yıldönümü kutlamalarını üstlendiklerini belirterek “İzmir’i kongre merkezi yapma çabası içindeyiz ve destek veriyoruz. Tabiiki bizim desteğimizle bunun gerçekleşmesi zor. İzmir’e yurt dışından direk uçuşların daha fazla olması lazım. Az uçuş olması dezavantaj. Kongre merkezleri az. Otellerin fiyat ve birbirleriyle çalışma politikalarında orta yolu bulması, destek olmaları lazım. Kongre işi takım işi ve oteller birbirleri ile çalışmaya sıcak bakamayabiliyorlar. Bu yüzden İzmir’e kongre almakta diğer illere göre zorlanıyoruz. İzmir’de 1000 kişi için uygun bir kongre merkezi maalesef ki yok” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aslı Erdin, Dalya Turizm Organizasyon, İzmir, İzmir Fuarı, İzmir Kongre Turizmi, Kongre Turizmi, Sektörel Turizm, Sektörel Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları