Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Konak’ta yeni ümit sağlık turizmi

06 Temmuz, 2009 | 10:35

Konak'ta sağlık turizmi Konak Belediyesi Turizm Komisyonu, yeni arayışlarını sürdürürken dün yapılan turizm zirvesinin ardından oluşturulan alt komisyonlar çalışmalarda önemli bir yol kat etti.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Abdülaziz Ediz, İzmir Turizm ve Tanıtma Vakfı adına Erol Eli Simsolo, TÜRSAB Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Rıza Gencer ve sivil toplum kuruluşlarının yetkililerinin katıldığı toplantı Kemeraltı’ndaki tarihi Abacıoğlu Han’da gerçekleştirildi.

Turizm komisyonunun ciddi çalışmalar yürüttüğünü vurgulayan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, “Ekonomik krizde kazanç, turizm sayesinde olacak. Fuarlarda Aktif olarak görev yapacağız. Turizmle ilgili sivil toplum kuruluşlarının önerileriyle farklı anlayış getireceğiz” dedi.

Tartan, sağlık turizmine de büyük bir önem vereceklerini ifade ederek “Önümüzdeki günlerde Konak’ta bulunan hastanelerin yöneticileri ile bir araya gelip toplantı yapacağız. Büyük bir hastaneler zincirinin yöneticisi, İzmir’e yatırım yapmamasının sebebini, bürokrasiden kaynaklanan nedenler olarak gösteriyor. Biz bunu biraz daha teşvik edici hale getirip sağlık kuruluşlarının İzmir’e yatırım yapmasını sağlayacağız. Profesyonel bir ekip kurup Avrupa ülkelerine yönelik çalışmalar yürüteceğiz. Bu ülkelerde tanıtımlar gerçekleştirip sağlık turizmi hedefleyen kitleyi İzmir’e çekeceğiz. Bu sayede kentimizde bulunan otellerin de bu pastadan paylarını alacağına inanıyorum” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abacıoğlu Han, Abdülaziz Ediz, Erol Eli Simsolo, Hakan Tartan, İzmir, Konak, Konak Belediyesi, Konak Sağlık Turizmi, Rıza Gencer, Sağlık Turizmi, Sektörel Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları