Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Konacık’ta da yıkımlar başladı

19 Kasım, 2009 | 17:34

Konacık yıkım Bodrum merkez ve Gümbet’teki kaçak yapıların yıkılmasının ardından Konacık Belediyesi de yıkımlara başladı.

Yıkım çalışmalarına Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 925 m2’lik binanın yıkımıyla başlanıldığı ve çalışmaların 3 gün süreceği belirtildi.

Konacık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen yıkıma toplam 16 personel katıldı. Yıkım işlemlerinde çevre güvenliğinin alındığı, uzman kişilerle yıkımın gerçekleştirildiği ayrıca binaların birbirine bitişik olmasına rağmen hiçbir problem yaşanmaması dikkat çekti.

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun “Turizm sezonu bitti, inşaat sezonu başladı. Bu anlamda özellikle Sanayi Sitesi’ne taşınan esnaflarımızla ilgili boşalttıkları dükkânların yıkımları önümüzdeki günlerde yapılacak. Bizim isteğimiz Konacık Beldesi’nin başta karayolu güzergâhı olmak üzere, belde içerisindeki görüntü kirliliği yaratan binaları mümkünse yasal boyutta restore edilerek, çağdaş, güzel ve Konacık’a yakışır bir görünüme sahip olmasını, yasal boyutta bu mümkün değilse de yıkmayı planlıyoruz. Amacımız yasalar çerçevesinde Konacık’ı güzelleştirmek. Konacık’ın karayolu güzergâhı modern, düzgün, ulaşımıyla, yapılaşmasıyla Bodrum Mimarisi’ne de uygun binalarla donatılacak” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Bodrum Konacık, Bodrum Yıkım, Gümbet, Gümbet Yıkım, Konacık, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Konacık Belediye Başkanlığı, Konacık Belediyesi, Konacık Yıkım, Mehmet Tosun, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları