Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Komşudaki gizli cennet: Thassos Adası

05 Mayıs, 2016 | 12:37

Komşudaki gizli cennet: Thassos adası

Cennet ada Thassos, baş döndüren doğasının yanı sıra muhteşem plajları ve Türk insanının damak zevkine hitap eden yemekleriyle tatil için mükemmel bir alternatif…

Yunanistan ile Türkiye arasındaki buzların erimesinin ardından gidiş- gelişlerin artması, adayı Türk turistler açısından son derece cazip hale getirmiş durumda. Öyle ki artık gittiğiniz her sokakta Türk plakalı araçlar görmeniz mümkün. Her halleriyle bize benzeyen Yunanlar, ada turizmine hareket getiren Türk insanına karşı son derece sıcakkanlı ve misafirperver. Son yıllarda büyülü güzelliği kulaktan kulağa yayılan Thassos Adası’na bu açılardan bakınca gidilip görülmesinin bir mecburiyet haline geldiğini söylemek mümkün.

thasso-adasi-yunanistan

Thassos Adası, mermerleriyle meşhur. Öyle ki uzun bir süre Antik Yunan’ın bütün tapınakları ve heykelleri Thassos’tan gelen mermerlerle yapılmış. Ayrıca her yer yemyeşil bitki örtüsü ile kaplı. Yani beyaz ne kadar hakimse bu adaya, yeşil de bir o kadar baskın. Adanın çevresinde onlarca doğal plaj var. Paradice Beach, La Scala Beach, Kalami Beach, Golden Beach, Aliki Beach bu plajlardan sadece bazıları.

thassos-adasi-ne-yenir

Turkuvaz rengi plajlarının sakinliği yanında yeme-içme konusundaki ülkemize benzerliği nedeniyle oldukça rahat edeceğiniz Thassos Adası ya da Türkçe’de bilinen adıyla Taşöz Adası hafta sonu kaçamağı için bile tercih edilebilir. Yiyecek-içecekler konusunda umduğunuzdan çok fazla alternatifiniz mevcut. Üstelik Türk insanının damak zevkine birebir hitap eden özellikle deniz ürünlerinden oluşan menülerin ilginizi çekeceğine hiç şüphe yok.

Yasin Eskiköy / SABAH

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antik Yunan, Taşoz Adası, Thassos adası, Thassos Adası turu, Thassos turu, Yunan Adaları, Yunanistan, Yunanistan Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları