Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kolombiya’lı Kokain Kralı Pablo Escobar’ın Malikhanesi Açıldı

14 Temmuz, 2017 | 11:36

Casa De Pablo Escobar

 

Narcos dizisi ile tanınan ve Zamanın en büyük kokain kralı Pablo Escobar’ın Malikhanesi konuk almak için açıldı

Kolombiya’lı Kokain Kralı Pablo Escobar’ın Malikhanesi Açıldı

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu kartellerinden birini kuran ve yöneten Kolombiyalı kokain kralı Pablo Escobar, 1989 yılında Forbes dergisi tarafından dünyanın en zengin yedinci kişisi olarak gösterilmişti. 1993 yılının son günlerinde CIA ve Kolombiya emniyet güçlerinin ortak operasyonuyla öldürülünceye kadar inanılmaz bir servet ve güce sahip olan Escobar, kendi memleketi dışında, başta Meksika olmak üzere, komşu ülkelerde de lüks malikhanelerde yaşadı.

Casa De Pablo Escobar

İşte o malikhanelerden biri Meksika’nın sahil beldelerinden Tulum’da. Önce yasal nedenler, ardından da malum lanetli geçmişi yüzünden 20 yıldan fazla bir süre boş kalan malikhane, nihayet New York’lu sanat simsarı Lio Lamca, Malikhaneyi çağdaş ressam ve heykeltraşların eserleriyle doldurdu. Lamca, satın aldıktan sonra malikhane’yi restore ettirdi ve “Casa Malca” olarak dönüştürdü.

Casa de Pablo Escobar

Escobar’ı konu alan Netflix dizisi Narcos’u izlediyseniz, Escobar’ın evinde bir kaç gece geçirmek de ilginizi çekebilir. Hatta Pablo Escobar’ın ülkesi Kolombiya veya Latin Amerika turlarına katıldığınızda hayatını yakından görebilirsiniz.

Kaynak; 1 ,

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Casa Malca, Kolombiya, Meksika, Narcos, Pablo Escobar,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları