Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kolombiya’lı Kokain Kralı Pablo Escobar’ın Malikhanesi Açıldı

14 Temmuz, 2017 | 11:36

Casa De Pablo Escobar

 

Narcos dizisi ile tanınan ve Zamanın en büyük kokain kralı Pablo Escobar’ın Malikhanesi konuk almak için açıldı

Kolombiya’lı Kokain Kralı Pablo Escobar’ın Malikhanesi Açıldı

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu kartellerinden birini kuran ve yöneten Kolombiyalı kokain kralı Pablo Escobar, 1989 yılında Forbes dergisi tarafından dünyanın en zengin yedinci kişisi olarak gösterilmişti. 1993 yılının son günlerinde CIA ve Kolombiya emniyet güçlerinin ortak operasyonuyla öldürülünceye kadar inanılmaz bir servet ve güce sahip olan Escobar, kendi memleketi dışında, başta Meksika olmak üzere, komşu ülkelerde de lüks malikhanelerde yaşadı.

Casa De Pablo Escobar

İşte o malikhanelerden biri Meksika’nın sahil beldelerinden Tulum’da. Önce yasal nedenler, ardından da malum lanetli geçmişi yüzünden 20 yıldan fazla bir süre boş kalan malikhane, nihayet New York’lu sanat simsarı Lio Lamca, Malikhaneyi çağdaş ressam ve heykeltraşların eserleriyle doldurdu. Lamca, satın aldıktan sonra malikhane’yi restore ettirdi ve “Casa Malca” olarak dönüştürdü.

Casa de Pablo Escobar

Escobar’ı konu alan Netflix dizisi Narcos’u izlediyseniz, Escobar’ın evinde bir kaç gece geçirmek de ilginizi çekebilir. Hatta Pablo Escobar’ın ülkesi Kolombiya veya Latin Amerika turlarına katıldığınızda hayatını yakından görebilirsiniz.

Kaynak; 1 ,

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Casa Malca, Kolombiya, Meksika, Narcos, Pablo Escobar,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları