Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kolombiyalı dansçılar Atatürk Havalimanı’nda 12 gündür mahsur!

21 Aralık, 2018 | 16:24

Kolombiyalı dansçılar Atatürk Havalimanı'nda 12 gündür mahsur!

Temmuz ayında Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’ya gelen Kolombiyalı dans grubunun üyeleri, 12 gündür Atatürk Havalimanı’nda mahsur kaldı. Kolombiya’ya dönmek için kişi başı 7 bin TL tutan uçak biletleri için para bulmayan grup, terminalde yatıp kalkıyor.

ülkelerine dönecek paraları olmayan Kolombiyalı dansçılar Atatürk Havalimanı’nda mahsur kaldı. 12 kişilik ‘Salsa Show’ adındaki Kolombiyalı dans grubu, çeşitli otellerde animasyon yapmak üzere bir acente ile anlaşarak temmuz ayında Antalya’ya geldi.

Kolombiyalı dans grubu havalimanında yatıyor

Kolombiyalı dansçılar Atatürk Havalimanı’nda 12 gündür mahsur

Sezon boyunca Manavgat ve Side gibi turistik yerlerdeki otellerde Latin Amerikalı dansları gösterisi yapan Kolombiyalı dans grubu, kış sezonu için çalıştıkları iş yeriyle anlaşmazlığa düşünce ayrılmak zorunda kaldı.

Grup üyelerinden ikisi Kolombiya’ya, ikisi Mısır’a, biri de İspanya‘ya geçtiğimiz aylarda kendi imkanlarıyla dönerken, geri kalan 7 kişi ise ülkelerine geri dönüş için uçak parası bulamadı ve Atatürk Havalimanı’nda bekleyişe geçti.

Kolombiyalı dansçıların yemeği havalimanı personelinden

Yemekler havalimanı personelinden

12 gündür İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde yaşayan Latin dans grubu üyeleri, bir yandan ülkelerine dönebilmek için çare ararken, bir yandan da zor şartlar altında havalimanında günlerini geçiriyor.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Kolombiya Turları sizi bekliyor

Buldukları karton kutular ve bankların üzerinde yatıp kalkan Kolombiyalı dans grubuna havalimanı çalışanları sahip çıktı. Grubun yiyecek ve içecek ihtiyaçları havaalını personeli tarafından karşılanıyor.

Elçilikten sonuç çıkmadı

Latin dansçıların, Kolombiya’nın Türkiye Büyükelçiliği’ne yaptıkları başvurunun da sonuçsuz kaldığı öğrenilirken, Kolombiyalı grubun yaşadığı dramdan haberdar olan Türkiye’de bulunan bazı Kolombiyalılar ile dansçıların aileleri de bilet parasını bulmak için harekete geçti.

İstanbul’dan Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya hem direkt hem de aktarmalı uçuş bulunurken, bir kişi için bilet fiyatının 7 bin TM olması durumu güçleştirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, İstanbul - Bogoto, Kolombiya Büyükelçiliği, Kolombiyalı dansçılar, Latin Amerika, Latin dansçılar mahsur, Salsa Show,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları