Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kolombiya’da Turizm Zirve Yapıyor

14 Haziran, 2017 | 16:27
Kolombiya Turizmi

Kolombiya Turizmi

 

Kolombiya’da Terör’ün Bitmesiyle, Barış Süreci Başladı, Turizm Zirve Yapıyor

Kolombiya’nın haber ajansı “Latina Press” in yaptığı habere göre, Kolombiya hükümeti ile sol görüşlü terör örgütü “FARC” (Kolombiya Devrimci Silahlı Güçler) arasında “tarihi” bir ateşkes anlaşması imzalamaları ile 50 yıl süren silahlı bir kavga sona erdi. Bu kanlı mücadelenin sona ermesiyle birlikte büyük toplumsal değişimler bekleniyor. bu değişimler özellikle ülkenin turizminde beklenmekte.

Kolombiya’nın turizm camiasında süren bu beklenti 2017 yılının ilk dört aylık süresinde haklı çıktı; Dünyanın dört bir tarafından Kolombiya Turları ile ülkeye yurt dışından gelen turistlerin sayısında %43’lük bir artış kaydedildi. Somut sayılarla ifade edildiği zaman bu artış, Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan bilgilerde geçen yıla göre bir milyon yabancı turistin daha fazla ülkeye giriş yaptığı anlamına geliyor. Ticaret, Sanayi ve turizm Bakanı Maria Claudia Lacouture bu bağlamda ulaşılmış “önemli bir mil taşı”ndan bahsederek hükümetin özellikle iletişim araçları ve diğer altyapı çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edeceğini vurguladı.

 


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kolombiya, Kolombiya Hükümeti, Terör, Turizm,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları