Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kolombiya vizesi kaldırıldı

21 Kasım, 2011 | 11:37

Kolombiya Cumhurbaşkanı Juan Manuel Santos, Türkiye ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile vizelerin kaldırılması kararını aldıklarını bildirdi.

Santos, iki ülke arasındaki vizelerin kaldırılması kararının iki ülkenin birbirine olan güveninin göstergesi, çok önemli ve sembolik bir adım olduğunu belirtti.

Santos, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşkü ‘nde başbaşa ve heyetlerarası görüşmelerinin ardından düzenlenen basın toplantısında, tarihte ilk kez bir Kolombiya Cumhurbaşkanının büyük ülke Türkiye ‘yi ziyaret ettiğini belirtti.

Santos, Van depreminde hayatını kaybedenlerden dolayı Türk halkına başsağlığı dilerken, Türkiye ‘de yaptıkları görüşmelerin çok verimli geçtiğini vurguladı.

Santos, ziyaret çerçevesinde Kolombiya’nın Ankara Büyükelçiliğini ve İstanbul’da bir ticaret müsteşarlığı açmalarının önemli olduğunu ifade ederek, bu çalışmalarla uluslararası pazarlarda kendilerini tanıtma fırsatı bulduklarını, İstanbul’un ise ilk deneyimleri olacağını bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kolombiya Cumhurbaşkanı Juan Manuel Santos, Kolombiya vize, Kolombiya vizesi, Kolombiya vizesi kaldırıldı, Kolombiya vizesi kalktı, Santos,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları