Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kolombiya Büyükelçisi Saavedra’dan Türkiye’ye Övgü

29 Mart, 2017 | 10:29
Kolombiya Ankara Büyükelçisi Saavedra

Kolombiya Ankara Büyükelçisi Saavedra

Kolombiya’nın Ankara Büyükelçisi  Juan Alfredo Pinto Saavedra, ” Suriye’de ki Sorunlar Ve Turizme Etkiler Devam Etse de Türkiye, Turizmdeki Gücünü Korumaya Devam Etti” Dedi.

Kolombiya’nın Ankara Büyükelçisi Juan Alfredo Pinto Saavedra Türkiye ve Kolombiya arasındaki turizm ve ticari ilişkileri üzerine AA muhabirine değerlendirmede bulundu. Büyükelçi Saavedra, Türkiye’nin büyük bir tarihi kültüre ve mirasa sahip olduğunu ve komşu ülkelerde yaşanan problemlere rağmen son 20 yılda turizm sektöründe çok iyi çalışmalar yaptığını ifade etti. Kolombiya’nın turizm konusunda Türkiye’den çok şey öğrendiğini dile getirdi. İstanbul’dan Bogota’ya direk uçuşların geçen yıl başladığını belirten Saavedra, ” Türkiye ve Kolombiya’da yaşanan zorluklara rağmen iki ülke arasındaki turist sayısının artmaya devam ettiğini” belirtti.

Türkiye’nin kendisini daha iyi açıklaması gerektiğini dile getiren Saavedra,” Türkiye ve Kolombiya, ön yargıların yıkılması ve basmakalıp fikirlerin değişmesi için ziyaret edilmesi gereken ülkelerdir.” dedi.

 

Türkiye ve Kolombiya arasındaki ticari sürecin olumlu bir şekilde ilerlediğini belirten Saavedra, ” Bundan üç yıl öncesine kadar Türkiye’de Kolombiya menşeli tropikal meyveler ve kahve bulunmazken, şu anda Kolombiya pahalı ama en iyi kalitede ki bu ürünlerini Türkiye’ye ihraç ediyor. Türkiye’de Kolombiya’ya tarım ürünleri, otomotiv ürünleri ve elektronik sanayi ürünleri sağlıyor. Ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne de Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, 2023 için 5 milyar dolar ticaret hacmi hedefi koyarken yanılmadılar.” değerlendirmesinde bulundu.


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kolombiya, Kolombiya Ankara Büyükelçisi Saavedra, Türkiye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları