Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kolombiya Büyükelçisi Saavedra’dan Türkiye’ye Övgü

29 Mart, 2017 | 10:29
Kolombiya Ankara Büyükelçisi Saavedra

Kolombiya Ankara Büyükelçisi Saavedra

Kolombiya’nın Ankara Büyükelçisi  Juan Alfredo Pinto Saavedra, ” Suriye’de ki Sorunlar Ve Turizme Etkiler Devam Etse de Türkiye, Turizmdeki Gücünü Korumaya Devam Etti” Dedi.

Kolombiya’nın Ankara Büyükelçisi Juan Alfredo Pinto Saavedra Türkiye ve Kolombiya arasındaki turizm ve ticari ilişkileri üzerine AA muhabirine değerlendirmede bulundu. Büyükelçi Saavedra, Türkiye’nin büyük bir tarihi kültüre ve mirasa sahip olduğunu ve komşu ülkelerde yaşanan problemlere rağmen son 20 yılda turizm sektöründe çok iyi çalışmalar yaptığını ifade etti. Kolombiya’nın turizm konusunda Türkiye’den çok şey öğrendiğini dile getirdi. İstanbul’dan Bogota’ya direk uçuşların geçen yıl başladığını belirten Saavedra, ” Türkiye ve Kolombiya’da yaşanan zorluklara rağmen iki ülke arasındaki turist sayısının artmaya devam ettiğini” belirtti.

Türkiye’nin kendisini daha iyi açıklaması gerektiğini dile getiren Saavedra,” Türkiye ve Kolombiya, ön yargıların yıkılması ve basmakalıp fikirlerin değişmesi için ziyaret edilmesi gereken ülkelerdir.” dedi.

 

Türkiye ve Kolombiya arasındaki ticari sürecin olumlu bir şekilde ilerlediğini belirten Saavedra, ” Bundan üç yıl öncesine kadar Türkiye’de Kolombiya menşeli tropikal meyveler ve kahve bulunmazken, şu anda Kolombiya pahalı ama en iyi kalitede ki bu ürünlerini Türkiye’ye ihraç ediyor. Türkiye’de Kolombiya’ya tarım ürünleri, otomotiv ürünleri ve elektronik sanayi ürünleri sağlıyor. Ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne de Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, 2023 için 5 milyar dolar ticaret hacmi hedefi koyarken yanılmadılar.” değerlendirmesinde bulundu.


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kolombiya, Kolombiya Ankara Büyükelçisi Saavedra, Türkiye,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları