Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kök hücre tedavisiyle iki hastalıktan kurtuluyoruz

07 Mart, 2014 | 10:32

kok-hucre-tedavisi-nedir Modern tıbbın güncel yöntemlerle kesin olarak tedavi edemediği hastalıkların tedavilerinin sağlanması hasar gören hücre-doku veya organların biyolojik işlevlerini yerine koymak ya da tamir etmek ile mümkün olabilecek.

Sürecin önemli biyolojik unsuru “Kök Hücreler”dir. Son yıllarda, bu alanda pre-klinik araştırma ve klinik denemelere ilişkin birçok rapor yayımlanmaktadır. Ülkemizde de kök hücre alanında Ar-Ge çalışmaları yürüten birçok merkez faaliyete geçti birçoğu da kurulma aşamasındadır.

Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Derneği; Ülkemizde kök hücre, doku/organ mühendisliği, gen tedavileri ve immunoterapiyi de içeren hücresel tedaviler konusunda çalışan ve konuya ilgi duyan bilim insanları/genç araştırmacılarla, bu alanda şimdiye kadar evrensel bilime önemli katkılar sağlamış temel ve klinik bilimcilerin bir araya gelmesini sağlayarak oldukça geniş kapsamlı paylaşım ve tartışma platformu oluşturacak olan bir kongre düzenlenmesini hedeflemiştir.

14 Mart Cuma günü saat 10:30, Hilton Otel İstanbul’da, gerçekleşecek Kök Hücre Basın Toplantısı, konuşmacı olarak; Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Derneği Başkanı, Prof. Dr. Erdal KARAÖZ , 2. Başkan Prof. Dr. Ercüment OVALI, Uluslar arası katılımlı Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Kongre Sekreteri, Doç. Dr. Serdar KABATAŞ, Düzenleme kurulu Üyeleri; Prof. Dr. Fikrettin Şahin, Prof. Dr. Kemal Hepgül, Doç. Dr. Gökhan ADAŞ ve Doç. Dr. Tunç AKKOÇ’un katılımları ile gerçekleşecek.

Özellikle ülkemizde ve dünyada kök hücreler kullanılarak gerçekleştirilmiş klinik denemelerin verileri ilk kez açıklanacak ve günümüzdeki geleneksel yöntemlerle tedavisi mümkün olmayan iki önemli hastalığın; Gece Körlüğü ve Kas Erimesi ile ilgili ülkemizde gerçekleştirilmiş dünyanın ilk klinik kök hücre uygulamasının verileri kamuoyu ve bilim dünyası ile paylaşılacaktır.

Ülkemizde ilk kez insanlara uygulanmış doku mühendisliği ürünleri olan “Biyoderi”,ve “Biyokemik” konusundaki son gelişmelerin açıklanacağı toplantıda ayrıca, dünyada ilk kez Türk bilim insanlarınca gerçekleştirilmiş ince bağırsak transplantasyonu sürecinde kök hücre uygulaması, gastrointestinal sisteme özgü bazı hastalıkların (Chron, siroz gibi) tedavisinde kök hücre uygulaması, beyin tümörlerinde hücresel tedavi, yanıkda ve iskemik kalp hasarında kök hücre uygulamasının klinik sonuçları tartışılacaktır. Ülkemizde plastik cerrahide gerçekleştirilen kök hücre uygulamaları ve Kanser Kök Hücreleri alanındaki son gelişmelerde kongrenin önemli başlıkları arasında yer almaktadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hücresel Tedavi, Hücresel Tedavi nedir, Kanser Kök Hücreleri, Kök hücre, Kök hücre hangi hastalıklar tedavi edilir, Kök Hücre kanser tedavisi, Kök hücre nedir, Kök hücre tedavisi, Kök hücre tedavisi nasıl yapılır, Kök hücre tedavisi nedir, Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Derneği,

Turizm Yorumları

 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları