Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Koh Samui plajları / İşte en güzel 10 Samui plajı

23 Haziran, 2017 | 18:14

Tayland’ın en gözde adalarının başında gelen Koh Samui’de bulunan en iyi 10 plaj, adanın neden bu kadar revaçta olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Koh Samui plajları / İşte en güzel 10 Samui plajı

Berrak su, beyaz kumlar, irili ufaklı onlarca koy, ortalama 30 derece sıcaklıkla tropik iklim ve bozulmamış doğa, Koh Samui’yi dünya turizm pazarının en gözde adaları arasına sokmaya yetiyor.

Koh Samui’deki en popüler plajlar, uzun ve yoğun Chaweng’den, kısa ve tenha Choeng Mon’a kadar, herkesin farklı zevkleri için alternatifler sunuyor. İşte Samui’deki en güzel plajlar;

10 – Bang Por

Maenam’ın hemen batısında bulunan Bang Por adanın ödüllü plajlarından. Phong Phae Nehri ağzı ve ufak bir kayalık arasında 11 kilometre boyunca uzanan Bang Por plajı Samui’deki en uzun plaj. Bang Por’da çeşitli konaklama alternatifleri ile yeterli sayıda restoran ve bar mevcut.

9 – Samrong Plajı ve Thongson Koyu

Koh Samui’nin en kuzeyindeki Samrong Plajı ve Thongson Koyu, Bangrak ve Choeng Mon plajları arasında yer alıyor. Berrak kristal suları, tozumsu beyaz kumları ile bu bölge kendinize ait özel plajınız olduğunu hissettirecek kadar tenha.

8 – Silver Beach

Silver Beach, Lamai Plajı’nın hemen kuzeyinde kuzeydoğuya bakan küçük bir koyda 250 metrelik ufak ama tropik cennet denilebilecek kadar güzel bir plaj. Crystal Beach Resort, Silver Beach Resort, Thongtakian Resort ve Crystal Bay olmak üzere Samui’nin önemli otellerine ev sahipliği yapan Silver Beach, Haad Thong Ta-khian (Tayland‘da Ta-hian Ağaçlarının plajı anlamına gelmektedir) olarak da bilinir. Tayland yasalarına göre yukarıda saydığımız otellerin müşterisi olmasanız bile bu plajı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

7 – Taling Ngam

Ormanlarla iç içe bozulmamış kumsal ve Anthong Milli Parkı’nın çarpıcı manzaraları Taling Ngam’ı adanın en popüler plajları arasına sokuyor. Batıya bakan Taling Ngam plajı çarpıcı bir gün batımını da sunuyor. Ucuz bungalovlardan lüks tatil seçeneklerine kadar çeşitli konaklama seçenekleri mevcut. Plajın tek dezavantajı veya avantajı Chaweng gibi merkezi yere araçla bir saat kadar uzakta olması. Bu da plajın çok tenha olması anlamına geliyor.

6 – Lipa Noi

Lipa Noi, 100 metreye kadar sığlığı, mercan ya da kaya barındırmaması nedeniyle çocuklu ailelerin ve yüzme bilmeyenlerin en çok tercih ettiği plaj.

5 – Choeng Mon

Choeng Mon, Samui Adası’nın kuzeydoğu ucunda koylardan oluşan bir dizi plaj. Sadece birkaç otelin bulunduğu, Koh Samui’ye gelen çoğu turistin varlığından bile haberdar olmadığı Choeng Mon açıklarında iyi yüzücülerin ulaşabildiği bir adacığa da sahip.

4 – Maenam

Ko Phangan’ın mükemmel manzarası Maenam’ın popüler olmasındaki etkenlerden biri. Çok da uzun sayılmayacak bir süre önce sakin bir plaj olan Maenam, özellikle son yıllarda açılan otellerle yoğun bir destinasyon haline geldi. Plaj, Bophut’a benzer şekilde kalın sarımtırak kumlardan oluşuyor. Bu plaj, gün batımında harika bir yürüyüş vaat ediyor.

3 – Bophut

Bophut’u listenin üst sıralarına yerleştiren en önemli şey adanın en zarif ve iyi korunmuş yerlerinden biri olan Fisherman’s Village… Bophut Plajı, her bütçeye uygun tatil köylerinin sıralandığı kalın sarımsı kumdan oluşan üç kilometrelik bir plaj.

2 – Lamai

Lamai, Chaweng’den sonra Samui’nin ikinci en büyük tatil beldesi. Lamai plajı, beyaz ince kumu, palmiye ağaçları ile bilinen tropik manzarayı sunuyor. Büyük granit kaya kayaları, Lamai Plajı’nın simgeleri. Bunların en ünlüsü plajın güney ucundaki Hin Ta ve Hin Yai’dir. Lamai, Chaweng’den biraz daha sessiz ve daha az kalabalık. Ancak birçok konaklama, yemek ve alışveriş seçenekleri ile keşfedilecek birçok güzelliğe sahip.

1 – Chaweng

Koh Samui’nin en işlek ve en büyük yerleşim yeri, tabi ki adanın en iyi plajının etrafında kuruldu. Chaweng Beach, Koh Samui’nin en popüler beyaz kumlu plajı. Geniş koy, adanın turizm endüstrisinin gelişmesinde merkez konumunda. Chaweng plajı, beş kilometre uzunluğunda. Yerleşim yeri olarak ise Chaweng, adanın başka yerlerinde olduğundan daha fazla konaklama imkânı sunar ve her zevke hitap eden bar ve restoranların bulunduğu gece hayatı merkezidir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı Koh Samui, Chaweng, Koh Samui, Koh Samui En Güzel Plajları, Koh Samui Plajları, Samui en iyi plajlar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları