Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kocaseyit Havalimanı yenileniyor

13 Aralık, 2012 | 20:24

Kocaseyit Havalimanı yenileniyor İzmir’in Foça ilçesinden Çanakkale’ye kadar uzanan Kuzey Ege turizmine hizmet verecek Kocaseyit Havalimanı’nda pist, apron, teknik bina ve kulesindeki düzenlemelerden sonra 39 milyon liraya mal olacak yeni terminal binasının yapımı sürüyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 1997 yılında hizmete giren Kocaseyit Havalimanı, son yıllarda gerçekleştirilen yeni yatırımlarla yenileniyor ve genişletiliyor.

Geçen yıl 33 bin gelen, 3 binden fazla da giden yolcuya hizmet veren Kocaseyit Havalimanı’ndan, kış sezonunda özel uçuşların yanı sıra tarifeli olarak çarşamba, cuma ve pazar günleri İstanbul’a, yaz aylarında ise İstanbul ve Ankara’ya günde birden fazla sefer yapılıyor.
Bu ay hizmete girecek yeni teknik binası ve modern kulesi tamamlanan havalimanında, daha önce yapılan yatırımlarla 2 bin 300 metre olan pist uzunluğu 3 bin metreye çıkarıldı. 250 metre eninde ve 120 metre boyunda düzenlenen apron bölgesiyle Kocaseyit

Havalimanı, 6 büyük boy yolcu uçağına aynı anda hizmet verebilir hale getirildi.

Devam eden çalışmalar kapsamında geçen yıl kasım ayında yeni terminal binası yapılmaya başlanan havalimanı, İzmir’in Foça ilçesinden Çanakkale’ye kadar uzanan Kuzey Ege turizminin adeta can damarı olacak.

Sözleşmeye göre gelecek yıl ekim ayında bitirilmesi planlanan yeni terminal binası, 14 bin 500 metrekare zemin, 5 bin 500 metrekare birinci kat ve 3 bin 600 metrekare ikinci kattan oluşacak.

Yapım çalışmaları hızla devam eden, sözleşme tarihinden önce teslim edilmesi için çaba harcanan terminal binası, 39 milyon liraya mal olacak. 123 araçlık otopark ve otobüs duraklarının yer alacağı yeni terminal binası sayesinde havalimanının, daha fazla gerçekleşecek uluslararası seferlerle bölge turizmine önemli katkı sağlaması planlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İzmir Foça ilçesi, Kocaseyit, Kocaseyit Havalimanı, Kocaseyit Havalimanı haberleri, Kocaseyit Havalimanı yenileniyor,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları