Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Klasik müziğin dehası Mozart, 2019 Salzburg Mozart Haftası’nda anılacak!

22 Ekim, 2018 | 15:52

Klasik müziğin dehası Mozart, 2019 Salzburg Mozart Haftası'nda anılacak!

Klasik müziğin dehası Mozart, 2019 Salzburg Mozart Haftası’nda anılacak. Avusturya’nın Salzburg kenti bu yıl da dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü klasik müzik sanatçılarından Mozart’ın doğum günü etkinlikleri çerçevesinde Salzburg Mozart Haftası’na ev sahipliği yapacak.

Dünyanın müzik başkenti olarak gösterilen Salzburg, dünyaca ünlü klasik müzik dehalarından Wolfgang Amadeus Mozart’ı düzenlenecek etkinliklerle anacak. 24 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihleri arasında organize edilecek olan Salzburg Mozart Haftası’nda ünlü sanatçıyı anmak için konserler, dinletiler ve çeşitli etkinlikler düzenlenirken, müzikseverler de klasik müziğe doyacak.

Mozart, 2019 Salzburg Mozart Haftası'nda anılacak

Klasik müziğin dehası Mozart, 2019 Salzburg Mozart Haftası’nda anılacak

1956 yılından bu yana her yıl Mozart Haftası’na ev sahipliğine soyunan Mozarteum Vakfı, 2019’da da Avusturya‘nın sanat başkenti Salzburg‘da dünyanın en iyi klasik müzik sanatçıları ile anma Mozart’ı anmak için etkinlikler düzenleyecek.

Artistik direktör Rolando Villazón’un yönetiminde, konserlerle süslenen müzik haftası, Viyana Filarmoni Orkestrası, Cappella Andrea Barca, Andras Schiff ve Cecilia Bartoli, Salzburg Devlet Tiyatrosu’nun gösterileri ise renklenecek.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Salzburg’ta dünyaya gelen, 35 yıllık kısacak ömrüne tam 626 eser sığdıran, klasik batı müziğinin en ünlü ismi Wolfgang Amadeus Mozart, yapıtları, senfonileri, konçertoları ile herkesi büyüleyen bir sanatçı olmuştur.

Mozart’ın doğduğu şehir Salzburg

Almanya sınırında yer alan ve Zalzach Irmağı’nın iki kıyısına uzanan Salzburg, Doğu Alpleri’nin görülebildiği muhteşem güzellikteki bir bölgeye sahip. Ülkenin 4. büyük kenti olan Salzburg’ta Salzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Old City Hall, Mirabell Sarayı ve hiç bitmeyen klasik müzik ezgileriyle özellikle sanatsever turistler için muhteşem bir tatil kenti.

WTS ile Salzburg Mozart Turları’nın keyfini çıkarın!

Klasik müziğin dehası Mozart’ın doğduğu şehir olması, müthiş güzellikteki mimarisiyle her yıl sayısız turisti ağırlayan Salzburg, onlarca sayıda müze, saray ve sanki zamanda yolculuk yapıyor hissine kapılacağınız mimari eserlerin olduğu bir kent.

UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmeyi başarmış olan Alstadt, şehrin en eski bölgesi olan Ridenburg ve yeni bölge Neustadt sizi bekliyor.

Wolfgang Amadeus Mozart her sene Salzburg'ta aniliyor

Salzburg’da her yıl Ocak ayında Mozart yaşatılıyor!

27 Ocak 1756 yılında Salzburg’da doğan sanatçı, her yıl aynı tarihlerde kentte anılıyor. Orta Doğu’dan Latin Amerika’ya, Avrupa ve Asya’ya kadar birçok sanatçı, her yıl ocak ayında Salzburg’da bir araya geliyor ve klasik müzik tutkunlarına unutamayacakları anlar yaşatıyor.

Daha küçük yaşlarda tanınmaya başlayan Wolfgang Amadeus Mozart, klasik müzik konusunda dünyanın en iyi kentlerinden olan Viyana ve Salzburg’a sahip olan Avusturya için, “Babamın ülkesi, üzerimde her zaman en önemli hakka sahip olmuştur” sözlerini kullanmıştır.

Her sene Salzburg’ta Mozart’ın doğduğu Ocak ayında organize edilen Salzburg Mozart Haftası’nda Latin Amerika’dan, Asya’dan, Avrupa’dan kısacası dünyanın her yerinden birçok sanatçı ve sanatsever Salzburg’ta akın etmekte. Salzburg Mozart Haftası boyunca dünyanın en ünlü solistlerden opera dinletileri, senfoniler, oda müziği konserleri, resitaller ile sanatseverlere büyülü dakikalar yaşatılır.

2019 Salzburg Mozart Haftası'nı kaçırmayın

2019 Salzburg Mozart Haftası’nı kaçırmayın

Dünyanın en iyi senfoni orkestralarından Vienna Philharmonic, Camerata Salzburg ve The Mozarteum Orchestra Salzburg’un yer aldığı Salzburg Mozart Haftası sanatseverler için kaçırılmayacak bir fırsat olarak gösterilmekte.

Eğer siz de klasik müziği seviyorsanız, müziğin yanı sıra mimarisi ile de muhteşem bir ülke olan Avusturya’yı görmek istiyorsanız, o zaman 24 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Salzburg Mozart Haftası’nı kaçırmayın.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2019 Salzburg Mozart Haftası, Alstadt, Avusturya, Camerata Salzburg, Klasik müziğin dehası, Klasik Müzik, Mirabell Sarayı, Mozart, Mozarteum Vakfı, Old City Hall, Ridenburg, Salzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Tatil, Turizm, Vienna Philharmonic,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları