Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

KKTC’de Okumak İsteyen Öğrencilere Düzenleme Getirildi

01 Temmuz, 2017 | 14:07
KKTC Öğrenim

KKTC Öğrenim

 

Öğrenim hayatını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde devam etmek isteyen öğrencilere yönelik olarak KKTC yeni bir düzenleme getirdi.

KKTC’de Okumak İsteyen Öğrencilere Düzenleme Getirildi

KKTC İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile YÖDAK tarafından yeni bir düzenleme getirildi. Buna göre, yüksek öğretim için KKTC’ye gitmeyi isteyen öğrencilerin bundan sonraki öğrenimleri boyunca resmi makamlardan belirlenen süreler dahilinde izin almaları gerekeceği, bu izinlerini yenilemeyen öğrencilerin ise ceza alabilecekleri açıklandı.

 

 

Bu yeni düzenleme 2017-2018 akademik yılı itibariyle uygulanmaya başlayacağı da önemle vurgulandı. KKTC bu uygulamayla Avrupa Birliği vize uygulamalarına benzer bir uygulamaya yürürlüğe koymuş oldu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
eğitim, KKTC, Öğrenim,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları