Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

KKTC’de Okumak İsteyen Öğrencilere Düzenleme Getirildi

01 Temmuz, 2017 | 14:07
KKTC Öğrenim

KKTC Öğrenim

 

Öğrenim hayatını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde devam etmek isteyen öğrencilere yönelik olarak KKTC yeni bir düzenleme getirdi.

KKTC’de Okumak İsteyen Öğrencilere Düzenleme Getirildi

KKTC İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile YÖDAK tarafından yeni bir düzenleme getirildi. Buna göre, yüksek öğretim için KKTC’ye gitmeyi isteyen öğrencilerin bundan sonraki öğrenimleri boyunca resmi makamlardan belirlenen süreler dahilinde izin almaları gerekeceği, bu izinlerini yenilemeyen öğrencilerin ise ceza alabilecekleri açıklandı.

 

 

Bu yeni düzenleme 2017-2018 akademik yılı itibariyle uygulanmaya başlayacağı da önemle vurgulandı. KKTC bu uygulamayla Avrupa Birliği vize uygulamalarına benzer bir uygulamaya yürürlüğe koymuş oldu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
eğitim, KKTC, Öğrenim,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları