Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

KKTC ve TÜRSAB, ‘Tek tatil, iki ülke’ konseptinde uzlaştı!

23 Kasım, 2018 | 16:09

KKTC ve TÜRSAB, Tek tatil, iki ülke konseptinde uzlaştı!

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’yı ziyaretinin ardından yapılan açıklamada, ‘Tek tatil, iki ülke’ konseptinin üzerinde çalışılması prensibinde uzlaşıldığı ifade edildi.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’yı ziyaretinin ardından ‘Tek tatil, iki ülke’ uzlaşmasına varıldı.

KKTC ve TÜRSAB, ‘Tek tatil, iki ülke’ konseptinde uzlaştı

KKTC Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ziyaret kapsamında karşılıklı turizm ilişkileriyle potansiyel iş birliğinin geliştirilmesi için izlenecek yol haritası ele alındı. Ülkeler arası işbirliğinin öneminin vurgulandığı görüşmede, ‘Tek tatil, iki ülke’ konseptinin üzerinde çalışılması prensibinde uzlaşıldığı bildirildi.

KKTC Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, bu konseptin değişen turizm eğilimlerine cevap vereceğini ve gezginleşme peşinde olan yeni turist profiline önemli bir alternatif sunacağını söylerken, hedefin Türkiye’yle olan işbirliğinin iki ülke menfaatini gözeterek ileri boyutlara taşınması olduğunu belirtti.

Sürdürülen çalışma kapsamında iki ülke için de farklı ve kıymetli yeni bir ürün ortaya çıkarılacağını sözlerine ekleyen Fikri Ataoğlu, TÜRSAB ile oldukça samimi ve verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, TÜRSAB’ın yeni yönetiminin Kıbrıs Turizm Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) ile verimli çalışmalar yapabileceğini sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fikri Atakoğlu, Firuz Bağlıkaya, iki ülke, KITSAB, Kıbrıs Turizm Seyahat Acenteleri Birliği, KKTC Turizm Bakanı, Tek tatil, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları