Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kızıl Meydan yılbaşında çok farklı

04 Aralık, 2014 | 08:01

Rusya’nın başkenti Moskova’nın simgelerinden Kızıl Meydan, yaklaşan Yılbaşı öncesi farklı bir görünüme büründü. Yağan karın beyazla kapladığı Kızıl Meydan, yılın bu döneminde mutlaka görülmeli…

Kızıl Meydan her haliyle güzeldir; ama yılbaşı ufukta belirip, karın beyazı meydanı kaplamaya başladığında, hele de tarihi meydanın bir köşesi buz pateni pistine, öbür köşesi panayır yerine dönüştüğü zaman “şenlik zamanı” demektir! İşte o güzel günler gelip çattı.

Kızıl Meydan’ın dibindeki tarihi GUM alışveriş merkezinin sponsorluğunda aktiviteler başladı bile. Meydanda şu an 3 bin m2’lik bir paten alanı faaliyette. Aynı anda 450 kişi kayabiliyor. Lenin’in mozolesine nazır paten günleri sürüyor.

MOSKOVA YILBAŞI TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Eğer pateni sadece izlemekle yetinenlerdenseniz, hemen yanında, St. Vasili katedralinin dibinde Avrupa’nın Christmas panayırlarını aratmayacak bir panayır kuruldu. 18 Ocak’a kadar açık. Burada çocuklar için küçük bir panayır, hediyelik eşya standları, sıcak şarap ve çay büfeleri var.

Kızıl Meydan’ı bu dönemde muhakkak ziyaret etmelisiniz!

Kaynak: MoskovaLife

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Christmas, Christmas moskova, Christmas rusya, Christmas turları, Christmas turu, Kızıl Meydan, Kızıl Meydan moskova, Kızıl Meydan moskova yılbaşı, kızıl meydan paten, Kızıl Meydan Rusya, Kızıl Meydan yılbaşı, Moskova yılbaşı, rusya Christmas, Rusya Moskova, Yılbaşı Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları