Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kış turizminin ticaret merkezi Hisarcık meydanı olacak

16 Aralık, 2011 | 11:16

Kış Turizminin ticaret merkezi Hisarcık Meydanı YKayseri Erciyes Kayak Merkezi giriş merkezi olan Hisarcık Mahallesi’nde meydan düzenlemesi yaparak burayı kış turizminin ticaret merkezi haline getirecek.

Kayseri Melikgazi Belediyesi, Erciyes Kayak Merkezi’nin giriş merkezi konumunda olan Hisarcık Mahallesi’nde meydan düzenlemesi yapacak. Belediye, meydan düzenlemesinde Hisarcık meydanının kış turizmin ticaret merkezi olarak inşa etmeyi amaçlıyor.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi kapsamında Hisarcık bölgesinde yer alan meydan düzenleme çalışması kapsamında toplantı düzenlendiğini söyledi. Büyükkılıç, Hisarcık kasabasının yaz aylarında bağ ve sayfiye alanı olarak Kayseri ilinde ayrı bir yeri olduğunu, aynı zamanda bağcılık kültürünün merkezleri arasında yer aldığını belirtti.

Başkan Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi olarak Hisarcık artık bizim için sadece yaz aylarında sayfiye olmaktan çıkmıştır. Hisarcık bundan böyle Erciyes Dağı Kış ve Kayak Merkezi’nin merkezi olacaktır. Bu nedenle bu bölgeye kış aylarında turizm, doğa, çevre, tarih ve alışveriş merkezi olarak hizmet verebilecek yeni bir planlama yapıyoruz. Dolayısı ile Hisarcık meydan projesi çalışması gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir ile Melikgazi belediye yetkililerin katıldığı bir proje değerlendirme ve bilgi alma toplantısı düzenlendi.” dedi.

Hisarcık meydan projesi çalışması yapan üç ayrı çalışma grubunun hazırlamış olduğu projeler hakkında bilgi alan Büyükkılıç, Hisarcık meydanının çevre ile uyumluluğu, doğal yapısı, alışveriş merkezlerinin artacağı, kış turizm için alt yapı tesis ve ticaret hanelerin yer alacağı bir planla tasarladıklarını kaydetti.
Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi, Esenyurt Mahallesi’nden başlıyor. Tesislerin başlama merkezi ise Hisarcık Meydanı. Belediye, Hisarcık’tan sonraki Tekir Yaylası’na kadar olan mesafeyi de meydan projesinin devamı olarak değerlendirecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erciyes Dağı Kayak Merkezi, Erciyes Dağı Kış Turizmi, Erciyes Kayak, Erciyes Kayak Merkezi, Erciyes Kış Sporları, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi, Kayak Merkezi, Kayseri kayak, Kayseri Kayak Merkezi, Kış Sporları ve Turizm, Kış Turizmi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları