Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Kış turizminin parlayan kenti’ Palandöken’de kayak heyecanı başlıyor!

29 Kasım, 2018 | 18:04

Kış turizminin parlayan kenti Palandöken'de kayak heyecanı başlıyor!

1 Aralık’ta başlayacak olan kayak sezonu Kış turizminin parlayan kenti Erzurum’da heyecanla bekleniyor. Kayak tutkunları, Palandöken Kayak Merkezi’ndeki aydınlatılan pistte doğal ve suni kar üzerinde Nisan ayının sonuna kadar kayak yapma fırsatı bulabilecek.

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Palandöken Kayak Merkezi’nin bulunduğu Erzurum’da, kayak sezonu hafta sonundan itibaren başlıyor.

‘Kış turizminin parlayan kenti’ Palandöken’de kayak heyecanı başlıyor

Yerli ve yabancı her yıl binlerce turisti misafir eden Erzurum’un Palandöken Dağı’ndaki Palandöken Kayak Merkezi, yeni sezona 1 Aralık Cumartesi günü ‘merhaba’ diyecek.

“Kış turizminin parlayan kenti” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen, Türkiye’nin en güzel doğal güzelliklerine sahip olan Erzurum, yurt içi kayak turlarındaki cazibesiyle çok sayıda turisti ağırlamayı hedefliyor.

Dünyanın en uzun ve en dik pistleri…

Dünyanın en uzun ve en dik pistleri arasında yer alan Palandöken’deki 8’i kolay, 9’u orta düzey, 3’ü ileri düzey, 4’ü de doğal olmak üzere 24 pist, kayak ve snowboard meraklılarına eşsiz keyif yaşatacak.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Kayak Turları sizi bekliyor.

Türkiye’de pistlerin aydınlatılmasıyla gece de kayak yapılan merkezlerden olan Palandöken’de kayakçılar, aileleriyle gece kayağında buluşup eşsiz kent manzarası eşliğinde kayak yapabilecek. Kayakçılar, aydınlatılan Palandöken’deki pistte doğal ve suni kar üzerinde nisan ayının sonuna kadar kayak yapma imkanı bulabilecek.

Dünyının en uzun kayak pistlerinin bulunduğu Palandöken

Gece gündüz kayak yapma imkanı

Kar yağışının en fazla olduğu ve kış mevsiminin en uzun sürdüğü kentlerin başında gelen Erzurum’da, sezon öncesi kar yağışı beklenmeden hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle Palandöken’deki bazı kayak pistleri suni kar püskürtülerek ve paletli kar aracı snowtrack ile de düzenlenerek sezona hazır hale getiriliyor.

Pistlerinden ikisi slalom yarışları için Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından (FIS) tescillenen Palandöken Kayak Merkezi, aynı anda yaklaşık 12 bin kişiye kayak yapma imkanı sunuyor. Erzurum’da Palandöken dışında Kandilli ve Konaklı kayak merkezleri de kışın yerli ve yabancı çok sayıda turisti ağırlıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erzurum, Kar turizmi, Kayak, Kış Tatili, Kış Turizmi, Kış turizminin parlayan kenti, Palandöken Dağı, Palandöken Kayak Merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları