Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kış turizminin gözdesi Uludağ’da kar yolları kapadı!

23 Aralık, 2017 | 16:00

Türkiye’nin kış turizminin en önemli yerlerinin başında gelen Uludağ’da etkili olan kar yağışı nedeniyle yol kapandı. Hafta sonu tatili için Uludağ’ı tercih eden tatilciler kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ hafta sonu tatilcilerin akınına uğradı. Hata sonu tatilini kayak yaparak geçirmek isteyen tatilciler ve günübirlikçiler sabahın erken saatlerine yollara düştü. Dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı, dağ yolunda kar kalınlığını 63 santimetreye çıkardı.

Şiddetli yağan kar nedeniyle Uludağ’a giden yol 8. kilometreden itibaren kar nedeniyle. Yolda mahsur kalan araçlar kilometrelerce kuyruk oluşturdu. Araçlarının içerisinde beklemekten sıkılan bazı tatilciler çareyi kar topu oynamakta bulunken, bazıları da araçlarını yol kenarına çekip mangal keyfi yaptı.

Zincirsiz araçlara jandarma engeli

Uludağ yolunda zincir takmaya uğraşan sürücüler, kendilerinin düştüğü hataya başkalarının düşmemesini istediklerini söylüyorlar.

Bu arada yoğun yağan işleri iyice açılan zincirciler ise bir takım zinciri 80 liraya sattıklarını takma işlemi ile birlikte bir zincirden 110 lira kazandıklarını söyledi.

Ayrıca jandarma ekipleri de araçlarına zincir takmayan sürücüleri yoldan geri çeviriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hafta sonu tatili, Kart tatili, Kış Turizmi, Türkiye Kış Turizmi, Uludağ,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları