Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kış turizminin başkenti Uludağ’a mevsimin ilk karı yağdı!

23 Ekim, 2018 | 13:40

Kış turizminin başkenti Uludağ’a mevsimin ilk karı yağdı!

Kış turizminin başkenti Uludağ’a mevsimin ilk karı yağdı. Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden olan Uludağ mevsimin ilk karı ile buluştu.

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden olan kış turizminin başkenti Uludağ mevsimin ilk karı ile buluştu. Bursa’da, 2 bin 543 rakımlı Uludağ’a gece saatlerinde kar yağdı. Yağışla birlikte kayak merkezinin zirvesi beyaza büründü.

Kış turizminin başkenti Uludağ’a mevsimin ilk karı yağdı

Kayak merkezleri ve otellerin bulunduğu bölgede etkili olmayan kar yağışı, Büyük Zirve’de kamp yapan Dağcılar Topluluğu üyelerinin çadırlarını ise karla kaplandı.

Kış turizminin başkenti Uludağ’da bulunan Dağcılar Topluluğu’nun başkanı Koray Sır, bir günde 3 mevsimi yaşadıklarını söyleyerek, “Büyük Zirve´de bembeyaz bir cennete uyanmak, geçirdiğimiz zorlu gece sonrası oldukça keyifliydi. Dağ ve zirve koşullarının hiçbir zaman şakaya gelmeyeceğini, mutlaka tırmanış öncesi ekipman, hava durumu, ekip hazırlıklarının doğru yapılması gerektiğini görmüş olduk.

Ne mutlu ki öngörülerimiz fazlası ile doğru çıktı ve kontrollü bir şekilde acil durum konaklamamızı gerçekleştirdik. Büyük Zirve’den Küçük Zirve’ye iniş yaptıktan sonra oteller bölgesinde faaliyetimizi sonlandırdık” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Büyük Zirve, Dağcılar Topluluğu, Kar yağdı, Kayak Merkezleri, Kış turizminin başkenti, Koray Sır, Mevsimin ilk karı, Uludağ,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları