Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kış turizminin önemli merkezi Uludağ, sezonu açtı

16 Aralık, 2010 | 15:14

Kayak ve kış turizminin önde gelen merkezlerinden Uludağ yeni sezonu açtı.

Son günlerde etkili olan yağışlar sonrasında kar kalınlığının 75 santimetreye ulaştığı Uludağ’a, yeni sezonla birlikte kayakseverler gelmeye başlardı.

Uludağ Otelciler Birliği Başkanı ve Genç Yazıcı Oteli İşletme Müdürü Serdar Yazıcı, bütün otellerin yeni sezonu açtığını belirterek, kar kalınlığı ve pistlerin durumunun kayak yapmaya son derece elverişli olduğunu bildirdi. Son zamanlarda etkili kar yağışı ile tatilcilerin de yeni sezon için hazırlıklarını tamamladığını anlatan Serdar Yazıcı, özellikle yılbaşı için rezervasyonların başladığını söyledi. Kar yağışı ile birlikte otellerde rezervasyonların başladığının altını çizen Yazıcı, ”Rezervasyonlar yoğun bir şekilde gelmeye başladı. Özellikle yılbaşında tam doluluk bekliyoruz.” dedi.

“YENİ YILDAN ÜMİTLİYİZ”
Geçen yıllara göre daha iyi bir sezon beklediklerinin altını çizen Serdar Yazıcı, “Bu da biraz da ekonomik duruma bağlı. Bütün iş insanların tatil isteği ve ekonomisine bağlı. Bu durumda da ekonominin gidişatına bakarsak geçen yıllara göre daha iyi bir yıl bekliyoruz. Geçen sene yılbaşında ortalama 4 binin üzerinde tatilciyi ağırlamıştık, bu yıl da en az bu kadar kişiyi misafir etmeyi umuyoruz.” şeklinde konuştu.

“RUS TURİSTLER YENİ YILA ULUDAĞ’DA GİRECEK”
Yeni sezonu büyük beklenti ile açan Karinna Hotel Önbüro Müdürü Harbi Türk ise bu yıl dolu dolu bir sezon geçirmeyi beklediklerini aktardı. Kar yağışının da geçen senelere göre daha erken yaşanmasının ardından açılışlarını öne aldıklarını anlatan Harbi Türk, “İnşallah güzel bir sezon olur. Doluluk oranı yüksek olur. Özellikle yılbaşına yönelik rezervasyonlarımız başladı. Karla birlikte bu rezervasyonlar hızlandı. Yılbaşına yönelik 2 ve 3 gecelik paket programlar hazırladık, müşterilerimizi bekliyoruz.” diye konuştu.

Yılbaşında yerli turistlerle birlikte özellikle Rus turistlerin ağırlıkta olacağına dikkat çeken Harbi Türk, şunları söyledi: “Biz otel olarak genelde yerli ve yabancı turistleri ağırlıyoruz. Özellikle 24 Aralık’ta Rusların milli ve dini bayramı olan Christmas var. Bu bayramı geçirmek için Ruslar turistik tesislere akın ediyor. Bu nedenle 19 Aralık’ta gelecek olan Rus turistler 10 Ocak’a kadar Uludağ’da kalacaklar. Rusların ardından en çok Hollandalı turistleri Uludağ’da ağırlıyoruz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Genç Yazıcı Oteli İşletme Müdürü Serdar Yazıcı, Kayak Bursa, Kayak Turizmi Uludağ, Kış turizmi Uludağ, Rus Turist Uludağ, Uludağ Kayak, Uludağ Otelciler Birliği Başkanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları