Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kış Turizmi Merkezleri Yeni Yıldan Umutlu

19 Aralık, 2016 | 09:57

Kış Turizmi Merkezleri Yeni Yıldan Umutlu

Kar yağışının erken başlaması kış turizmi merkezlerinde yeni yıl öncesi umutlu bir sezon beklentisi yarattı.

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinde bu yıl karın beklenenden erken gelmesi, turizmciyi umutlandırdı. Yaklaşan yılbaşı ve sömestr tatilleri için kar kalınlıklarının istenilen seviyeleri geldiğini belirten turizmciler, rezervasyonların başladığını tatilcilerin elini çabuk tutmaları gerektiğini belirtiyor.

Türkiye’nin en önemli kayak ve kış turizmi merkezlerinden olan Uludağ’da kar kalınlığı 90 santimetreye ulaşırken, dünyanın en önemli doğal pistlerinden birine sahip olan Palandöken’de ise kar kalınlığı 75 cm civarında.

Bu yıl beklentinin üstünde yerli ve yabancı turisti ağırlaması beklenen Palandöken’de otellerdeki doluluk oranı neredeyse yüzde doksanları buldu.

En yüksek kar seviyesinin (140 cm) ölçüldüğü Kartalkaya ise hafta sonu bir hayli hareketli geçti. Daha önce konaklamak için gelen yerli ve yabancı turistlere, kayak merkezine günübirlik gelen tatilcilerin de eklenmesiyle bölgedeki oteller neredeyse tamamen doldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kartalkaya, Kayak, Kış Turizmi, Uludağ,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları