Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kış Turizmi Merkezleri Yeni Yıldan Umutlu

19 Aralık, 2016 | 09:57

Kış Turizmi Merkezleri Yeni Yıldan Umutlu

Kar yağışının erken başlaması kış turizmi merkezlerinde yeni yıl öncesi umutlu bir sezon beklentisi yarattı.

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinde bu yıl karın beklenenden erken gelmesi, turizmciyi umutlandırdı. Yaklaşan yılbaşı ve sömestr tatilleri için kar kalınlıklarının istenilen seviyeleri geldiğini belirten turizmciler, rezervasyonların başladığını tatilcilerin elini çabuk tutmaları gerektiğini belirtiyor.

Türkiye’nin en önemli kayak ve kış turizmi merkezlerinden olan Uludağ’da kar kalınlığı 90 santimetreye ulaşırken, dünyanın en önemli doğal pistlerinden birine sahip olan Palandöken’de ise kar kalınlığı 75 cm civarında.

Bu yıl beklentinin üstünde yerli ve yabancı turisti ağırlaması beklenen Palandöken’de otellerdeki doluluk oranı neredeyse yüzde doksanları buldu.

En yüksek kar seviyesinin (140 cm) ölçüldüğü Kartalkaya ise hafta sonu bir hayli hareketli geçti. Daha önce konaklamak için gelen yerli ve yabancı turistlere, kayak merkezine günübirlik gelen tatilcilerin de eklenmesiyle bölgedeki oteller neredeyse tamamen doldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kartalkaya, Kayak, Kış Turizmi, Uludağ,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları