Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kış tatilinin vazgeçilmez adresi: Kranjska Gora Kayak Merkezi

13 Kasım, 2018 | 15:36

Kış tatilinin vazgeçilmez adresi: Kranjska Gora Kayak Merkezi

Kış mevsiminin kendini göstermeye başladığı şu günlerde kış tatillerinin vazgeçilmez tutkusu olan kayak sporu için Avrupa’da birbirinden güzel kayak merkezleri bulunurken, Slovenya’da bulunun Kranjska Gora, bu seçenekler içinde ilk sıralarda yer alıyor. Kış tatilinin vazgeçilmez adresi Kranjska Gora Kayak Merkezi dünyanın dört bir yanından gelecek konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Yaz mevsiminde başka, kış aylarında ise çok farklı güzelliklere bürünen Slovenya’nda bulunan, kış tatilinin vazgeçilmez adresi Kranjska Gora Kayak Merkezi, son yıllarda Avrupa’da kendinden sıkça söz ettiriyor.

Kış tatilinin vazgeçilmez adresi: Kranjska Gora Kayak Merkezi

Slovenya‘nın komşuları İtalya ve Avusturya ile buluştuğu noktada yer alan Kranjska Gora, büyüleyici bir güzelliğe sahip. Üç ülkenin kesişim noktasında yer aldığı için bu ülkelerin dil ve kültüründen etkilenen Kranjska Gora Kayak Merkezi, kış mevsiminin vazgeçilmez tatil noktalarından biri.

Kranjska Gora Kayak Merkezi

Jülyen Alpleri’nde çam ormanları ile çevrili, aile tatillerinin kayak turları için vazgeçilmez yeri Kranjska Gora kış aylarına hazır. Avrupa’da bulunan Kayak Merkezleri içinde en bakımlı kayak pistlerine sahip olan, özellikle başlangıç seviyesi ve çocuklar için oldukça uygun yamaçları bulunan, birçok pistiyle her kesime hitap eden Slovenya’nın ünlü tatil beldesi Kranjska Gora’daki muhteşem manzaralar da tatilcileri büyülemekte.

Kranjska Gora Kayak Merkezi Dünya Kupası’na ev sahipliği yapıyor

Kranjska Gora Kayak Merkezi aynı zamanda Dünya Kupası Kayak ve Kayakla atlama şampiyonalarına da ev sahipliği yapmakta.

Kranjska Gora tatil merkezi, aileler ve kayak sporuna yeni başlayanlar için mükemmel bir merkez olmasının yanı sıra orta ve ileri seviyeli kayakçılar için de harika pistlere sahiptir. Kranjska Gora’ya bağlı olan Podkoren’de 8 adet dünya standartlarında yarışların yapıldığı pistlere bulunmakta.

Muhteşem dağ manzarasına sahip, Triglav Ulusal Parkı ile ziyaretçilerine yürüyüş, kayak, dağ bisikleti, binicilik, kros kayağı, dağcılık gibi çeşitli aktiviteler sunan Kranjska Gora, yıl boyunca Slovenya ve Avrupa’da oldukça popüler bir tatil merkezidir.

Kranjska Gora çevresinde, Podkoren, Rateče, Mojstrana ve Dovje gibi son derece güzel köyler bulunurken, buralardaki geleneksel Gorenjska çiftlik evleri gelenlere görsel şölen sunar.

Kranjska Gora 18 piste sahip

Kranjska Gora Kayak Merkezi 18 piste sahip

Kış tatilinin vazgeçilmez adresi Kranjska Gora Kayak Merkezi, farklı zorluklara sahip 18 kayak pist, 6 telesiyej ve 13 sürgülü asansör sistemi ile misafirlerine yıl boyunca hizmet vermekte. Bu tesisin en büyük avantajlarından biri ise oteller bölgesinden uzakta yer almalarıdır. Kış tatilinin en güzel yaşandığı Kranjska Gora Kayak Merkezi’nde siz ve çocuğunuz için kayak okulları ve burada bulunan çok iyi eğitmenler sayesinde kayak yapmanın zevkine ulaşabilirsiniz.

WTS ile Slovenya Kayak Turları’nın keyfini çıkarın!.

Ayrıca çoğu kayak merkezinde bulunmayan, Kranjska Gora’ın en büyük özelliklerinden biri olan pistlerde ışıklar altında gece kayak yapma keyfine de varabilirsiniz.

Kranjska Gora Alp Köyü'nü mutlaka ziyaret edin

Alp Köyü’nü mutlaka ziyaret edin

Kranjska Gora’da Alp Köyü ise mutlaka görülmeye değer güzelliklere sahip bir yer. Rengarenk ışıklar ile süslenmiş, oldukça şık dekore edilmiş evler bulunan Alp Köyü’nde, ziyaretçilere sunulan lezzetleri ve diğer ev yapımı ürünlerinin yanı sıra sıcak şarap ve çeşitli çaylarla soğuk Slovenya gecelerini ısıtabilirsiniz.

Kranjska Gora'da Ne Yenir

Kranjska Gora’da Ne Yenir?

Kış tatilinin vazgeçilmez adresi Kranjska Gora Kayak Merkezi’nde Sloven yemeklerinin yanı sıra dünya mutfaklarının da en zengin menüleri yer almakta. Kranjska Gora ve çevresindeki restoranlarda geleneksel lezzetleri tadan tatilciler, bitki çayları ve sıcak şaraplarla da kış mevsiminin tadına varıyorlar.

Krompirjeva mešta

Süzme peynir ve sazan balığı ile yapılan Ajdovi krapi s skuto, lahana ve patatesin muhteşem uyumuyla Krompirjeva mešta z zaseko, bir fasulye yemeği olan Zabeljen fižol z močnikom, sazan yemeği Rateški krapi, bir tür köfte yemeği olan Suhomesnati knedlji s suho župo ve yöreye has peynir Sir Srjan’ın tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alp Köyü, Dünya Kayak Şampiyonası, Jülyen Alpleri, Kayak, Kış Tatili, Kış Turizmi, Kranjska Gora, Kranjska Gora Kayak Merkezi, Krompirjeva mešta z zaseko, Mojstrana, Podkoren, Rateče, Slovenya, Suhomesnati knedlji s suho župo, Zabeljen fižol z močnikom,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları