Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kış tatilinin en güzel üçlüsü: Kapadokya, Erciyes ve Kozaklı!

02 Ocak, 2019 | 16:11

Kış tatilinin en güzel üçlüsü: Kapadokya, Erciyes ve Kozaklı!

Türkiye’nin gözde turizm merkezi Kapadokya bölgesine gelen ziyaretçiler bir günde hem peri bacalarıyla kaplı yörede balon turu, hem Erciyes Dağı’nda kayak keyfi, hem de Kozaklı’da kaplıca zevki yaşatıyor.

Yerli ve yabancı turistler tarafından hem kış hem de yaz aylarında akına uğrayan Kapadokya bölgesi, yarıyıl tatilinde balon turu, kayak ve kaplıca keyfini aynı gün yaşamak isteyen misafirlerini ağırlıyor.

Kış tatilinin en güzel üçlüsü: Kapadokya, Erciyes ve Kozaklı

Erciyes Dağı’nı da içine alan Kapadokya bölgesine gelen turistler, peri bacalarıyla kaplı bu meşhur yörede balon turu yaparak başladıkları günü, Erciyes Dağı’nda kayak yaptıktan sonra Kozaklı’da kaplıca keyfiyle tamamlama fırsatı yakalıyor.

Sabah doğan güneşin ilk ışıklarıyla sıcak hava balonu turlarına katılarak doğal kaya oluşumlarının bulunduğu vadiler ve peri bacalarının otantik atmosferini kuş bakışı gökyüzünden izleme şansı bulanlar, balon turunun sonrasında bir saatlik araç yolculuğuyla Kayseri’deki Erciyes Kayak Merkezi’ne varabiliyor. Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birinin bulunduğu Erciyes’te kayak yapan turistler, günün yorgunluğunu yine sadece bir saatlik araç yolculuğu sonrasında Nevşehir’in Kozaklı ilçesindeki kaplıcalarda atma fırsatını yakalıyor.

Tarih ve kültürün harmanlandığı yer: Kapadokya

Tarih ve kültürün harmanlandığı yer: Kapadokya

Kayadan oyma yapıları ve peri bacalarıyla kaplı eşsiz doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve kültürel değerleriyle Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi, yılın farklı dönemlerinde olduğu gibi kış aylarında da konuklarına çeşitli turizm aktiviteleri imkanı tanımakta.

Her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kapadokya bölgesinin simgelerinden birisi haline gelen sıcak hava balon turlarıyla, yörenin otantik atmosferi gökyüzünden kuş bakışı izlenebiliyor. At, ATV motor ve deve ile düzenlenen turlarla peri bacaları arasında gezinti yapabiliyor ayrıca doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadilerde yapılan yürüyüşler de turistlere farklı bir deneyim yaşatıyor.

Her bütçeye uygun konaklama imkanına sahip bölgede, otel ve pansiyonların yanı sıra tüf kayaların içi oyularak oluşturulan butik otellerdeki mağara odalarda da konaklanabiliyor. Güneşin doğuşunu gökyüzünden izlemek ve Kapadokya’nın muhteşem manzarasını kuş bakışı seyretmek isteyen ziyaretçiler, sıcak hava balon turundan kişi başı 150 avrodan, at ve ATV motor ile organize edilen turlardan ise kişi başı 100 liradan faydalanabiliyor.

Yarı yıl tatilini Kapadokya’da değerlendirmek isteyenler bölgeye geldiğinde ayrıca Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve ve Paşabağı Ören Yeri’ni ziyaret edip, Avanos ilçesindeki çanak yapım atölyelerini gezebilir, Derinkuyu ve Kaymaklı yer altı şehirlerinde de geçmişe yolculuk yapabilir.

Erciyes Kayak Merkezi ziyaretçilerini bekliyor

Erciyes Kayak Merkezi ziyaretçilerini bekliyor

Kapadokya’nın doğal güzelliklerinden Erciyes Dağı’nın heybetine ulaşmak ise sadece 1 saatlik mesafede. 350 milyon euroluk yatırımla hayata geçirilen, uluslararası standartların sağlandığı Erciyes Kayak Merkezi, kış turizminin vazgeçilmez adreslerinden biri haline geldi.

Kapadokya bölgesine yakınlığı, ulaşım kolaylığı, pist uzunluğu, mekanik tesisleri, profesyonel yönetim anlayışı ve uygun fiyat politikasıyla her geçen gün daha çok ilgi çeken Erciyes Dağı, kayakseverlere sunduğu imkanların yanı sıra bol oksijenli dağ havasında tatil yapmak isteyenlerin de gözdesi oluyor.
Modern liftleri ve son teknoloji teleferik sistemiyle yaklaşık 25 kilometrekarelik alana yayılan kayak merkezi, 21 bin 300 metre uzunluğunda ve saatteki taşıma kapasitesi 25 bin 500 kişi olan 2’si gondol 18 mekanik tesis ağı ile misafirlerine çok farklı noktalarda kayak yapma imkanı sunuyor.

WTS kalitesi ile Yurt İçi Kayak Turları sizi bekliyor!

Toplamda 102 kilometre uzunluğa ulaşan farklı eğimlerdeki 34 pistiyle bu alanda Türkiye’de lider konumda olan Erciyes, Tekir, Hacılar, Hisarcık ve Develi kapılarındaki pistlerle hem acemi hem de profesyonel kayakçılara olanak sağlıyor. Bütün pistlerin birbirine bağlı olduğu Erciyes’te, farklı zorluk derecelerindeki (siyah, kırmızı, mavi) pistleriyle kayak tutkunlarına 2 bin 200 metreden 3 bin 400 metre rakıma kadar kayak yapma fırsatı sunuluyor.

Erciyes’te kayak zevki için Kayseri’ye gelenler aynı zamanda kent merkezinde Selçuklu döneminden kalma medreseler ile Kayseri Kalesi’ni ziyaret edebilir, Yahyalı ilçesindeki Kapuzbaşı Şelaleleri’nin görkemine ve Sultansazlığı’nda göçmen kuşların görsel şölenine tanıklık edebilir, kentle özdeşleşen pastırma ve sucuk alışverişi yapabilir.

Kapadokya'ya gelenler Kozaklı'da şifa buluyor

Kapadokya’ya gelenler Kozaklı’da şifa buluyor

Erciyes Dağı’nda kara doyup, kayak yapmanın tadını çıkardıktan sonra kaplıca keyfi yaşamak da yine sadece 1 saatlik mesafede. Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde bulunan şifalı kaplıcalar da Türkiye’nin önemli termal turizm merkezlerinden biri konumunda. Çeşitli kategorilerdeki 22 termal tesis ve yaklaşık 10 bin yatak kapasitesiyle Kozaklı, konuklarını yarıyıl tatilinde ağırlamak için hazır.

İçeriğinde, sodyum, kalsiyum ve klor sayesinde A ve C grubu şifalı sular grubunda yer alan Kozaklı kaplıcalarından faydalanmak isteyenlere, apart, motel ve beş yıldızlı otellerin yanı sıra belediyeye ait tesislerde hizmet sunuluyor. İlçedeki birçok tesiste irili ufaklı çok sayıda havuz yer alırken, aquaparklar özellikle çocuklar ve gençler için eğlenceli tatil imkanı sağlıyor. Termal tesislerde SPA, çamur banyosu, tuz odaları, güzellik ve spor merkezleri gibi çeşitli hizmetler yer alıyor.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Kayak Turları sizi bekliyor

Hücre yenilenmesini hızlandırmasıyla bilinen radon gazı barındıran ve bu yönüyle “gençlik iksiri” olarak da nitelendirilen ilçedeki şifalı suyun, romatizmal ve psikolojik hastalıklar, anemi, gut, böbrek, idrar yolları, kas ve iskelet sistemi ağrıları, mide, bağırsak, safra kesesi, cilt ve damar rahatsızlıkları, eklem kireçlenmeleri, ameliyat sonrası operatif hücre yenilenmesi, saç ve tırnakları güçlendirme tedavilerinde olumlu etkileri olduğuna inanılıyor.
İlçede konuklarına hizmet sunan tesislerde kişi başı 50 liradan 170 liraya kadar yararlanılabiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erciyes dağı, Erciyes Kayak Merkezi, Kapadokya, Kayak Merkezi, Kayseri, Kış sezonu, Kış Turizmi, Kozaklı Kaplıcaları, Nevşehir, Paşabağı Ören Yeri, Zelve,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları