Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kış sezonunun en gözde kayak merkezleri!

18 Aralık, 2018 | 14:47

Kış sezonunun en gözde kayak merkezleri!

Kış turizminin önemli kayak merkezlerinin bulunduğu Bulgaristan, Avusturya, İsviçre, Fransa ve İtalya ülkeler kayakseverlerin akınına uğruyor. Seyahat acenteleri de Yılbaşı ve sömestre tatili için yurt dışı turları için kayak paketleri hazırlayarak alternatiflerini kış sporlarını özleyen tatilcilere sunuyor.

Kış turizminin önemli Kayak Merkezlerinin bulunduğu Bulgaristan, Avusturya, İsviçre, Fransa ve İtalya ülkeler kayakseverlerin akınına uğruyor. Seyahat acenteleri de Yılbaşı ve sömestre kayak turları için yurt dışı turları için kayak paketleri hazırlayarak alternatiflerini kış sporlarını özleyen tatilcilere sunuyor.

Kış sezonunun en gözde kayak merkezleri!

Her sene kış aylarının gelmesiyle vazgeçilmez bir tutku halinde akın edilen kayak merkezlerine bu sene de ilgi oldukça yüksek. Kış sezonunun en gözde yurt dışı kayak merkezleri arasında bulunan İtalya, Fransa, Avusturya, İsviçre, Bulgaristan gibi ülkelere turist akını şimdiden başladı bile. Kayak turlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan bu destinasyonlar kayakseverlerin yine gözdesi durumunda.

Kayak Turları denilince akla İsviçre geliyor

Kayak Turları denilince akla İsviçre geliyor

Kış sezonunun Ekim – Kasım arasında başladığı İsviçre’de Nisan’a kadar tatilseverler kayak yapma imkanı buluyor. Kayak turları denince ilk akla gelen, dünyanın en eski kayak merkezlerinden olan St.Moritz İsviçre’nin İtalya sınırında yer almakta. Dünyaca ünlü birçok ünlü ismi ve jet sosyeteyi ağırlayan St. Moritz lüks bir kayak merkezi olarak biliniyor. İsviçre Kayak Merkezleri arasında Zermatt Kayak Merkezi de oldukça revaçta. Zematt Kayak Merkezi özellikle bu spora yeni başlayan kayak severler için oldukça iyi bir bölge.

İsviçre yer alan bir başka kış sezonunun en gözde kayak merkezi ise Verbier. Verbier Kayak Merkezi’nin hemen hemen tüm pistleri profesyonel kayakçılara yönelik. Mont Fort ve Tortin gibi zorlu pistleri bulunan Verbier Kayak Merkezi, buraya gelen tatilseverlere adrenalin dolu unutulmaz bir heyecan yaşatıyor. Orta ve başlangıç seviyesindeki kayakseverler için de seçenekler bulunan Verbier Kayak Merkezi’nde ayrıca gece hayatının renkleri ile de tatilcilerin gözdesi.

Bütçe dostu Bulgaristan Kayak turları

Bütçe dostu Bulgaristan Kayak turları

Türkiye’nin yanı başındaki Bulgaristan bütçe dostu kayak merkezlerinin bulunduğu bir ülke. En önemli kayak merkezleri arasında, Bansko, Borovetz ve Pamporovo bulunmakta Pamporovo Kayak Merkezi son yılların adı geçen en güzel kayak merkezlerinden biri.

WTS kalitesi ile Kayak Turları sizi bekliyor!

Pamporovo’nun yanı sıra ülkedeki Bansko ve Borovets Kayak Merkezi otel işletmecileri de Türk turistlerin doluluk oranını artırdığına dikkati çekiyor. Bulgaristan uygun fiyat seçenekleri, eğlencesi ve kaplıcaları ile de turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

Avusturya’da kayak için alternatif çok

Avusturya’da kayak için alternatif çok

Avrupalı turistlerin yanı sıra Türkiye’den de kayakseverlerin tercih ettiği bir nota olan Avusturya Kayak Merkezleri‘nin en önemlilerinden Kitzbühel Kayak Merkezi, dünyanın en önemli birkaç kayak yarışının da düzenlendiği bir tatil bölgesi. Küçük bir Avusturya kasabası olan Zell Am See Kayak Merkezi, muhteşem bir göl manzarasıyla da bilinmekte. Salzburg’a çok yakın Flachau Kayak Merkezi ise kayakseverleri kendine çekerken; müzeler, dar sokaklar, sergiler Salzburg’un tadını çıkarmak isteyenler için de oldukça iyi bir seçenek.

Plajları kadar İtalya'nın kışı da meşhur

Plajları kadar İtalya’nın kışı da çok meşhur

Plajları kadar kışı da meşhur olan, Alpler’in eteğindeki ülke İtalya’da San Martino di Castrozza, Canazei, Val di Funes, Cervinia gibi birçok yer, hem profesyonel hem de amatör kayak tutkunları için oldukça ideal. Domitler bölgesi’nde bulunan Cortina D’Ampezzo ise İtalya Kayak Merkezleri gibi dünyaca ünlü turistik yerleri arasında. UNESCO Dünya Doğal Mirası listesinde de yer alan bölge, kışın kayak turları için tercih ediliyor.

Avrupalıların ilk durağı Fransa La Mongie

Avrupalıların ilk durağı Fransa La Mongie

Avrupalılar için ilk sıralarda yer alan Fransa La Mongie, Pirene Dağları’nın içinde yer alıyor. İnsana adrenalin salgılatan kayak pistleri, muhteşem manzarası ve leziz yemeklerin konuklarla buluştuğu restoranların yanı sıra bölgede pek çok SPA da bulunmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Kayak Merkezleri, Avusturya Kayak Merkezleri, Bansko, Borovetz, Bulgaristan Kayak Merkezleri, Cortina D’ampezzo, Fransa Kayak Merkezleri, İsviçre Kayak Merkezleri, İtalya Kayak Merkezleri, Kayak Merkezleri, Kitzbühel Kayak Merkezi, La Mongie, Pamporovo, St.Moritz, Verbier Kayak Merkezi, Zermatt Kayak Merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları