Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kış Sezonunda Yaz Tatili

13 Ocak, 2014 | 08:30

bali-travel

Kış döneminin soğuk ve kasvetli havasını dağıtmak, keyifli planlar yapmak isteyenlerin tercihi genellikle kayak tatilleri oluyor. Farklı bir seyahat düşünenler için ise daha sıcak seyahat planları yapmak mümkün. Phuket, Bali, Rio de Janeiro veya Avustralya’da kış döneminde yaz keyfini yaşayabilirsiniz.

 

1. Tayland- Phuket

Asya kültürünü ve gizemini keşfetmeniz için bu mevsim oldukça uygun. Havanın sıcak olduğu Phuket’te turkuaz rengi denizin keyfi çıkartabilir, plajlarında dinlenebilir, egzotik meyve ve deniz ürünlerini tadabilirsiniz. Tuk-tuk adı verilen küçük araçlarla şehri oldukça uygun ücret karşılığında gezmek de mümkün. Yalnızca klasik bir yaz tatili değil, hem kültürel, hem de dini bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız Tayland ideal seçeneklerden biri.

2. Endonezya- Bali

13.000’i aşkın adasıyla büyülü yerlerden bir ide Bali… Halkın içinde, şehrin içinde gezerken bambaşka bir deneyim, kumsalında dinlenirken bambaşka… Hindu dinini, mistizmi keşfedebileceğiniz, sıcakkanlı halkın sizi karşıladığı, gelenekleriyle büyüleyen bir ülke Bali ve yılın her dönemi tropikal iklimi nedeniyle dünyanın her yerinde turist ağırlıyor.

3. Brezilya– Rio de Janeiro

Festivaliyle, güzel müzikleri, insanlarıyla bilinen ülkelerden biri de Brezilya. Yılın belki her dönemi sıcacık bir hava sizi beklemiyor ama coğrafi konum nedeniyle bu dönem yaz tatili keyfini çıkarabileceğiniz bir ülke Brezilya… Simgesi olarak görülen, tüm şehri tepeden gören İsa heykeliyle seyahat tutkunları için vazgeçilmez adreslerden biri Rio de Janeiro… Biraz keyifli, biraz kalabalık, eğlenceli ve farklı bir deneyim isteyenler için ideal bir ülke.

4. Avustralya- Sydney

Diğer yarım kürede yer alan bir diğer ülke de Avustralya… Türkiye’ye en uzak noktalardan birinde uyanıp yılın en sıcak günlerini geçirebilirsiniz. Son yıllarda müthiş gelişmeler ve değişimler yaşayan Sydney’de sanattan, eğlenceye, değişik tatlardan, egzotik turlara kadar pek çok farklı deneyim yaşayabilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bali Adası, Brezilya, Endonezya, kış dönemi seyahat, Kış Tatili, Phuket, Rio De Janeiro, Tayland, yaz tatili ocak 2014,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları