Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kış aylarının vazgeçilmezi Fransa kayak turları

25 Aralık, 2015 | 13:02

Fransa kayak turları Uçsuz bucaksız pistlere sahip Fransa’nın üç gözde kayak merkezi Val Thorens, Val d’Isere ve Les Arcs, pist dışı aktiviteleriyle de ön plana çıkıyor

Avrupa’da kış sporları denilince akla ilk gelen ülkelerden biri Fransa. Ülkede çok sayıda kayak merkezi bulunuyor. Sadece kayak değil, yürüyüş, köpek kızağı, kar üstünde sürüş gibi birçok kış aktivitesinin gerçekleştiği bu merkezlerde eğlence isteyenler için de seçenek çok. Kayak merkezlerinde sezon mayıs ayına kadar sürüyor. Sabah gazetesinden Meltem Fıratlı’nın Val Thorens, Val d’Isere ve Les Arcs gibi Fransa’nın üç önemli kayak merkeziyle ilgili kaleme aldığı yazı;

Les Arcs

Isere vadisinin üst kısmında bulunan Les Arcs kayak bölgesinin dört istasyonu bulunuyor. Adlarını bulunduğu yüksekliklerden alan bu istasyonlar şöyle sıralanıyor: Les Arcs 1600, Les Arcs 1800, Les Arcs 1950 ve Les Arcs 2000. Les Arcs 1600 sakin bir aile kayak tatili için ideal koşullar sunuyor. Pistte geçirilen günün yorgunluğu spa’da ya da havuzda atılıyor. Les Arcs 1800 bölfgesinde kolay ve orta zorluklarda pistler çoğunlukta. Les Arcs’ın yüksek Alp doğasını köpekli veya atlı kızaklarla keşfetme olanağı var.

les-arcs-fransa

Burası kayak dışı eğlence olanaklarıyla ünlü. Les Arcs 1950 ise toplam 200 kilometre piste sahip. En genç Les Arcs istasyonunun çevresi fıstık çamı ağaçlarıyla kaplı. Sağlı sollu mağazaların, kafelerin bulunduğu merkezinde ise keyifli bir şekilde geziliyor. Oteller ise geleneksel Alp yapı tarzında. 3226 metredeki yükseklikteki Aiguille Rouge zirvesinin alt kısmında yer alan kayalıklar ve sarp çukurların arasında bulunan toz kar kaplı yamaçlar özellikle serbest kayakçıların rüyalarını süsleyecek nitelikte.

En İyi Fiyat & Servis Avantajıyla Fransa Kayak Turları Tıklayın

Val d’Isere

Güneybatı Fransa’da 80 yıldır faaliyet gösteren kayak merkezi 1850 metre yükseklikte kurulu. Pistlerinin uzunluğu ise 300 km’yi buluyor. Her biri yaklaşık dört bin metre yükseklikte birçok doruğu var. Özellikle serbest stil ve pist dışı kayak olanakları burayı popüler hale getirmiş. Val d’Isere sadece kış sporlarına imkan tanımasıyla değil, merkeziyle de güzel bir kış tatili vaat ediyor.

Val d'Isere

Kasabası Barok mimariye sahip kilisesi, ahşap ve yerel taşlarla inşa edilen evleriyle sıcak ve özgün bir atmosfere sahip. Lüks oteller, rezidanslar ve dağ evleri ziyaretçilerin hem geleneksel hem de moderni aynı anda yaşamasına imkan veriyor. Michelin yıldızlı restoranların bulunduğu merkezde öğle saatlerinde gerçekleşen happy hour’lar çok popüler. Üçte ikisi Vanoise Milli Parkı sınırları içinde bulunan kayak merkezinde her yaşa uygun kış aktivitelerine katılarak zaman geçirmek mümkün.

Val Thorens

1972’den beri var olan, Rhone Alpes bölgesindeki Val Thorens, Avrupa’da kayak yapılabilecek en yüksek noktada kurulu olmasıyla ünlü. Merkezin kapladığı alanın yüzde 99’u 2000 metrenin üzerinde bulunuyor. 2013’te dünyanın en iyi kayak merkezi seçilen Val Thorens’te kapıdan çıktığınız anda kendinizi pistte buluyorsunuz. Müthiş bir manzarası olan pistlerinin uzunluğu 600 km’yi buluyor. Uzun ama zorlu olmayan bu pistler hem profesyoneller hem de amatörler için uygun.

Val Thorens

Bu güneşli kayak merkezinde sadece kayak ve snowboard değil, farklı kış aktiviteleri yapma imkanı da var. Dağ bisikleti, kar yürüyüşü, köpek kızağı, buzda dalış ve kar üstünde sürüş bunlardan sadece birkaçı. Konaklamaya gelince Val Thorens’te her ihtiyaca uygun tesis bulunuyor. Beş yıldızlı oteller de var, rezidanslar da… Yerel lezzetlerin sunulduğu gurme restoranların bulunduğu kayak merkezinde eğlenceyi hayatı da hayli hareketli. Sezon boyunca çok sayıda konser gerçekleşiyor.

Yurtiçi Kayak Turları En İyi Fiyat ve Servis Garantisiyle Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa Kayak, fransa kayak turları, Kayak turları, Les Arcs, Les Arcs Fransa, ucuz kayak turları, Val d'Isere, Val Thorens, Yurtdışı Kayak, Yurtdışı kayak turları, Yurtiçi kayak turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları