Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kırşehir’in Kapadokya’ya entegrasyonu planlanıyor

30 Kasım, 2012 | 11:41

Kırşehir’in turizm potansiyelinin artırılması için Kapadokya destinasyonu kapsamına alınması planlanıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Ahmet Arı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kapadokya’yı ziyaret eden turistlerin Kırşehir’i de görebilmesi için çalışma yürüttüklerini bildirdi.

Arı, ”Kırşehir’deki turistik ve kültürel değerlerin ortaya çıkarılması, ilin altyapı ve tanıtım eksikliklerinin giderilerek turizm değerleri oluşturulması, halkın turizme katılımının artırılması için bilgilendirilmesi ve dolayısıyla turizm gelirlerinden daha fazla pay almasının sağlanması ve turizmin bölgeye olan sosyoekonomik katkısının artırılmasını amaçlıyoruz” dedi.

Özellikle Kırşehir’deki Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ile Japon Bahçesi’nin Japon turistler için ayrı bir önem taşıdığını vurgulayan Arı, yılda 10 bin civarında Japon turistin Kaman ilçesini ziyaret ettiğini, Kırşehir’in Kapadokya destinasyonuna dahil edilmesi durumunda, turizmde Uzakdoğu‘nun pazar payının artacağını öngördüklerini dile getirdi.

Yarın, Kırşehir Turizm Geliştirme Çalıştayı düzenlenecek

Yapılacakların belirlenmesi ve yol haritasının hazırlanması için yarın Kırşehir’de ”Turizm Geliştirme Çalıştayı(TGÇ)” yapacakları bilgisini veren Arı, ”Kırşehir’in turizm potansiyelinin artırılması için gereken altyapı, restorasyon, bakım, eğitim gibi konular bakanlığımız, uzmanlar, yerel yönetimler, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, özel sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının da katılacağı çalıştayda ortaya konacak” diye konuştu.

Turizm çalıştayları

Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde, 2004 yılından bu yana 27 il ve ilçelerinde, aralarında İpek Yolu (Ayaş, Beypazarı, Geyve, Güdül, Göynük, Mudurnu, Nallıhan, Sapanca ve Taraklı), Hitit (Çorum), Asi’nin Kucağındaki Uzlaşma (Hatay), Üç Şehir-Üç Nehir-Üç Deniz (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), Frigya (Kütahya), Ulu Çınarın Kökleri (Bursa, Bilecik), Taşın ve İnancın Şehri Mardin, Şehzadeler Şehri Amasya, Isparta ve Eskişehir Çalıştayları’nın da bulunduğu 22 TGÇ düzenlendi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beypazarı, Geyve, Göynük, Güdül, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, Kapadokya Haberleri, Kırşehir, Kırşehir Kapadokya, Kırşehir Turizm Geliştirme Çalıştayı, Kırşehir turizm potansiyeli, Mudurnu, Nallıhan, Sapanca, Taraklı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları