Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kırmızı Lale Film Festivali’ne doğru

16 Mayıs, 2014 | 11:12

Hollanda’nın uluslararası sinema festivali merkezi Rotterdam’da düzenlenen Kırmızı Lale Film Festivali’nin ikincisi 25-31 Mayıs tarihleri arasında izleyicisiyle buluşacak.

Hollanda Türkiye Kültür Vakfı tarafından düzenlenen ve bir hafta sürecek olan festivalin açılış ve kapanış gecesi Rotterdam Lantaren Venster Kültür Merkezi’ndeki büyük salonda yapılırken film gösterimleri ise aynı kültür merkezinin iki ayrı salonunda gerçekleştirilecek.

2. Kırmızı Lale Film Festivali’nde Türk sinemasının 2013-2014 yılında üretilen filmlerinin yanı sıra kısa film ve belgeseller de Türkiyeli ve Hollandalı izleyicilerin beğenisine sunulacak. Festival jürisi tarafından yapılacak değerlendirmeyle “En İyi Film Ödülü” ve “ En İyi Yönetmen Ödülü” sahiplerini bulurken Türk sinemasının değerli sanatçılarından Fatma Girik “Yaşam Boyu Başarı Ödülü”, Nuri Bilge Ceylan da “Kırmızı Lale Ustaya Saygı Ödülü” ile onurlandırılacak,

2014 yılının Türk Sineması’nın 100’üncü yılı ve Hollanda’ya göçün 50. yılı olması nedeniyle bu yıl programın daha kapsamlı hazırlandığı festivalde ilk kez “Hollanda Türkiye Film Eleştirmenleri Ödülü” de sahibini bulacak.

Ulusal ve uluslararası önemli sanatçı ve konuklar ile basın mensuplarına ev sahipliği yapacak olan festivalin jüri başkanlığını “Ben O Değilim” filmiyle bu yıl İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Senaryo dahil 3 ödül birden alan Senarist-Yönetmen Tayfun Pirselimoğlu üstlendi. Jüri üyeleri ise Türkiye ve Hollanda’nın değerli isimlerinden Yekta Kopan, Bob Bleute, Sasja Koetsier ve Diana Blok’dan oluşuyor.

Yarışma bölümünde yer alacak filmler Kusursuzlar, Şarkı Söyleyen Kadınlar, Sesime Gel, Kutsal Bir Gün ve Cennetten Kovulmak olarak belirlendi. Panaroma bölümünde ise Yozgat Blues, Daire, Ben O Değilim, Halam Geldi, Meddah, Eve Dönüş, Mavi Dalga, Soğuk, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Almanya’ya Hoşgeldin ve Almanya’da Yarım Asır (Belgesel) gösterime girecek. 2.Kırmızı Lale Film Festivali’nde kısa filmlerle birlikte toplam 36 film gösterime girecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Film Festivali, Film Festivali haberleri, Hollanda, Hollanda Amsterdam, Hollanda festival, Hollanda film festivali, Hollanda turu, Kırmızı Lale Film Festivali, Kırmızı Lale Film Festivali hollanda, Rotterdam, Rotterdam hollanda,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları