Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Kır gazinosu’ ihalesi içkili yapıldı, sonra alkol yasaklandı!

07 Mayıs, 2018 | 12:40

'Kır gazinosu' ihalesi içkili yapıldı, sonra alkol yasaklandı!

Milli Parklar Genel Müdürlüğü ilginç bir karara imza attı. Kuşadası’ndaki Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda ‘İçkili kır gazinosu’ şeklindeki ihalede Milli Parklar Genel Müdürlüğü, alkol satışını yasakladı.

Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ‘içkili kır gazinosu’ diye ihaleye çıkarılan ve ihalesini Kuşadası Belediyesinin şirketi Arya’nın aldığı Dilek Yarımadası Milli Parkında içki satışı yasaklandı.

Orman ve Su işleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, 2014 yılında ihalesi yapılırken ‘içkili’ ibaresi bulunan kır lokantası, kafe ve büfede alkol satışını durdurdu.

‘Kır gazinosu’ ihalesi içkili yapıldı, sonra alkol yasaklandı

İhale şartnamesinde ‘içki satışı’ yapılamayacağına dair herhangi bir ibare bulunmadığını söyleyen Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, aksine ‘içkili kır lokantası’ vurgusunun yapıldığını açıkladı.

İçkili kır lokantasında alkol satılmaması için kendilerine büyük baskı yapıldığını ifade eden başkan Özer Kayalı, işletmede alkol satışı yapılması nedeniyle tutanak tutulduğuna ve içki dağıtımı yapan toptancılara ait araçların girişine izin verilmeyeceğine ilişkin bilgi aldıklarını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alkol yasak, Dilek Yarımadası, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, İhale, Kır gazinosu, Kuşadası, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları