Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kılıçdaroğlu’ndan turizmcilere: İntikam alır gibi!

11 Haziran, 2018 | 11:10

Kılıçdaroğlu'ndan turizmcilere: İntikam alır gibi!

Antalya’da turizmcilerle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin turizm politikalarına yönelik sert eleştirilerde bulundu. Kılıçdaroğlu: İntikam alır gibi…

Türkiye’nin kendi ayağına kurşun sıkan bir turizm anlayışına sahip olduğunu dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “içki fiyatlarına olağanüstü zam yaparsanız adeta intikam alır gibi yaparsınız, otellerde kokteyl nasıl yapılır öğretemezseniz, eğitimi engellerseniz, hangi turizmden söz ediyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

“Turizm hizmet üretiyor”

Turiste, ‘benim istediğim yemeği ye, istediğim suyu iç’ denilmesi durumunda Türkiye’ye gelmeyeceğini belirten CHP Başkanı Kılıçdaroğlu, “Turizm hizmet üretiyor. Gidiyorsunuz Londra’dan borç istiyorsunuz. Yalvarıyorsunuz, yakarıyorsunuz. Turizm hizmet üretiyor. Kimseden bir borç aldığı da yok. Türkiye’de kalacak bu paralar.” diye konuştu.

Turizmin ithalatı olmayan bir sektör olduğunu ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin gurur duyulacak bir turizm alt yapısı olduğuna değinerek, “Bu sektörün büyümesi için elimizde her türlü imkan var.” yorumunda bulundu.

“Bağımsız bir Turizm Bakanlığı vardı…”

Turizmin bir günah sektörü gibi görülüp, böyle yaklaşılması durumunda sektörün büyüyemeyeceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Bağımsız bir turizm bakanlığı vardı. Turizmciler dertlerini anlatıyorlardı. Sonra kültür bakanlığıyla birleşti. Bu coğrafyanın bütün dünyaya anlatılması lazım. Kum, deniz, temiz hava diye bir turizme başladık. Güzel, bunun sonbaharı, kışı var. Yazın güzel ama kışın bekliyoruz.” dedi.

Kılıçdaroğlu: Kan kaybı yaşandığı sürece cari açık büyür

Türkiye’nin cari açığının olduğunu ve bu cari açığın giderek büyüdüğünü ifade eden Kılıçdaroğlu, turizmde kan kaybı yaşandığı sürece bu açığın daha da büyüyeceğine işaret etti.

Türkiye’nin yurt dışındaki imajının değişmesi için 24 Haziran seçimlerinin bir fırsat olduğunu savunan CHP Genel Başkanı, “Önümüzdeki en büyük sorun, Türkiye’nin imajı. Dünyadaki herhangi bir ülkeye gidin, Türkiye’ye güvenmiyorlar. Dikta yönetiminin olduğu, kavganın olduğu bu algıyı kaldıracak olan siyaset kurumunun kendisidir. Kişilerin can ve mal güvenliğini sağladığınız zaman, turist elbette gelir. Neden gelmesin?” diyerek sözlerine noktayı koydu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, chp genel başkanı, Kemal Kılıçdaroğlu, Kültür Bakanlığı, Turizm, Turizm Bakanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları