Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kiev’deki Julyanı Havalimanı’nın adı değişiyor!

30 Ocak, 2018 | 11:45

Kiev Belediye Kültür, Turizm ve Enformasyon Politika Komisyonu 24 Ocak tarihinde yaptığı toplantıda Kiev’deki Julyanı Havalimanı’na İgor Sikorskiy Havalimanı adı verilmesi ile ilgili karar tasarısını onayladı.

Kiev Belediye Kültür, Turizm ve Enformasyon Politika Komisyonu 24 Ocak tarihinde yaptığı toplantıda Kiev’deki Julyanı Havalimanı’na İgor Sikorskiy Havalimanı adı verilmesi ile ilgili karar tasarısını onayladı.

Muha: Sikorskiy’nin anısının yaşatılmasına yardımcı olacak

Kiev Belediye Kültür, Turizm ve Enformasyon Politika Komisyonu Başkanı Viktoriya Muha, “Kiev havalimanı personeli, havalimanının adının değiştirilmesi ile ilgili inisiyatifi destekledi. Bu konu, 2 ay boyunca belediyenin sitesinde tartışıldı ve diğer iki isim ile ilgili alternatif bir teklif veya herhangi bir şikayet alınmadı. Söz konusu kararın kabul edilmesi, ünlü uçak tasarımcısı ve pilot İgor Sikorskiy’nin anısının yaşatılmasına yardımcı olacak” dedi.

Julyanı Havalimanı’nın adı değiştirilmesi ile ilgili konunun oylamaya çıkarılması için karar tasarısı önce Kiev Belediyesi Özyönetim, Bölgesel ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu tarafından incelenmesi gerekiyor.

Borispol Havalimanı’nın adı değişmemişti!

2016 yılında Ukrayna Altyapı Bakanlığı, kurumun sitesinde Borispol Havalimanı’nın yeni adı seçilmesi ile ilgili oylama yapmıştı. İnternet kullanıcılarına, Ukrayna Parlamentosu tarafından teklif edilen 5 seçenek arasından birini seçmesi veya kendi seçeneğini teklif etmesi imkanı sunulmuştu.

Oylama sonucunda, Borispol Havalimanı’na İvan Mazepa adı verilmesi seçeneği kazanmıştı. İkinci sırada İgor Sikorskiy, üçüncü sırada Kazemir Maleviç isimleri ye almıştı.

Ancak sonuçta, eski adının kalmasını isteyen kurumun personelinin karşı çıkması yüzünden Borispol Havalimanı’nın adı değiştirilmemişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Borispol Havalimanı, İgor Sikorskiy Havalimanı, İvan Mazepa, Kazemir Maleviç, Kiev Belediye Kültür, Kiev Belediyesi Özyönetim, Turizm ve Enformasyon Politika Komisyonu, ulyanı Havalimanı, Viktoriya Muha,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları