Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kıbrıs Havayolları arkasında 10 milyon euro borç bıraktı

12 Mayıs, 2018 | 12:20

Kıbrıs Havayolları arkasında 10 milyon euro borç bıraktı

Kıbrıs Havayolları, Sivil Havacılık Dairesi’ne 10 milyon euro borç bıraktı. Güney Kıbrıs’ta 2015 yılında kapanan Kıbrıs Havayolları’nın, Sivil Havacılık Dairesi’ne 10,1 milyon euro borç bıraktığı öğrenildi.

Kıbrıs Havayolları, Sivil Havacılık Dairesi’ne 10 milyon euro borç bıraktı. Güney Kıbrıs’ta 2015 yılında kapanan Kıbrıs Havayolları’nın, Sivil Havacılık Dairesi’ne 10,1 milyon euro borç bıraktığı öğrenildi.

Bu durumun Rum Sayıştay Başkanı Odisseas Mihailidis’in dün kamuoyuna açıklanan raporunda yer aldığını haber yapan Haravgi gazetesi, Kıbrıs Rum Havayolları’nın borçları konusunda yetkili makamların vaktinde bilgilendirildiğini, ancak konunun şirketin tasfiye memuruna havale edildiğini belirtti.

Kıbrıs Havayolları arkasında 10 milyon euro borç bıraktı

Havayolları şirketinin kapanmasından önce, çeşitli alacaklılara yönelik borçların karara bağlandığını, ancak bunlar arasında Sivil Havacılık Dairesi bulunmadığını ifade eden gazete, bunun sonucunda Sivil Havacılık Dairesi’nin, 6.5 milyon Euro’su kullanım izinleri, geriye kalan 3.6 milyon eurosu da havalimanı ve yolcu ücretleri olan 10,1 milyon euroluk bir alacağı olduğunu ekledi.

Fileleftheros gazetesi ise “Uçuş Emniyetindeki Eksikliklere AB Vesayeti” haberinde, Rum Sayıştay Başkanlığı’nın yayımlanan Sivil Havacılıkla ilgili raporundan, uçuş emniyetinin denetimindeki ciddi sorunlar başta olmak üzere, bir dizi ciddi meselenin ortaya çıktığını belirtti.

Raporda, Avrupa Komisyonu’nun, uçuş güvenliğindeki önemli boşluklardan ötürü, 2017 yılında, bu alanı doğrudan gözetimi altına alacağı konusunda bir uyarıda bulunduğunun ortaya çıktığını da kaydeden gazete, bunun 2006–2008 yıllarında da gerçekleştiğini anımsattı.

“İki İngiliz’e dünyanın Parasını Veriyorlar”

Fileleftheros gazetesi raporda ortaya çıktığı üzere, devletin, uçuş güvenliği birimine yıllardır yeterli ve nitelikli personel atama konusundaki yetersizliğinden ötürü İngiltere Sivil Havacılık Dairesi ile bir anlaşma imzalandığını, ayrıca Yunanistan Hava Kuvvetleri’nden yetkililerden de yararlanıldığını da ifade etti.

Ülkedeki Alithia gazetesi ise “İki İngiliz’e Dünyanın Parasını Veriyorlar” başlıklı haberinde, Rum Sayıştay Başkanlığı’nın Sivil Havacılık Dairesi’nin denetlenmesine ilişkin özel raporunda, Sivil Havacılık Dairesi’nin, ayda bir kez Güney Kıbrıs’a gelip kendilerine hizmet sağlamaları için, Birleşik Krallık Sivil Havacılık Dairesi’nden iki müfettişe, iki yıllığına 700 bin Euro ödeyeceğini yazdı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alithia gazetesi, Borç 10 milyon euro, Fileleftheros gazetesi, Haravgi gazetesi, Kıbrıs Havayolları, Kıbrıs Rum Havayolları, Rum Sayıştay Başkanı Odisseas Mihailidis, Sivil Havacılık Dairesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları