Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kıbrıs’a gidecekler dikkat!

19 Temmuz, 2016 | 06:54

Kıbrıs Atatürk Havalimanı’nda dün sabah saatlerinden itibaren yurt dışına çıkmak isteyen yeşil ve gri pasaport sahipleri ile kimlikle KKTC’ye gitmek isteyenlere işlem yaptırılmadı.

Darbe girişimi sonrasında oluşturulan bir merkezde, GBT sisteminde adı olmayanların isimleri de yurtdışına çıkışlarda sorgulanmaya başlandı. Yolcular bu merkezden alınan talimatla, isimleri listelerde yoksa çıkış yapabiliyorlar.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kimlikle gidecekler yurt dışına çıkışlarını bekletmeye başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 17 Temmuz tarihli bildirisi ile 18 Temmuz’dan itibaren KKTC’ye gitmek isteyen memurlara çıkış izni verilmiyor.

Nüfus cüzdanı ile çıkış yapmak isteyen tüm yolcular Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) kontrol ediliyor. SGK internet sitesinden memur olmadıkları tespit edilen kişilerin ise Kıbrıs’a gidişine izin veriliyor.

KKTC ‘ye seyahat edecek olan T.C. vatandaşlarının henüz açıklanmayan bir süre için kimlikleriyle beraber Pasaport başta olmak üzere SGK/BAĞ-KUR ya da çalıştıkları iş yerlerinden çalıştıklarına dair antetli belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
darbe, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kıbrıs, kıbrıs kimlik, kıbrıs pasaport, Kıbrıs Uçak, KKTC, kktc uçak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları