Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 38. yıl dönümü Londra’da kutlandı

20 Temmuz, 2012 | 10:16

 Kıbrıs Barış Harekatı’nın 38. yıl dönümü Londra’da kutlandı. Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, KKTC’nin Londra Temsilcisi Oya Tuncalı ile İngiltere’deki Kıbrıs Türk sivil toplum örgütlerinin ve derneklerinin temsilcilerini kabul etti.

Büyükelçilikteki ziyaret ve kabulde konuşan Büyükelçi Çeviköz, ”Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC’nin birbirleriyle ayrılmaz bir bütün olduğunu” kaydetti.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın, üzerinden 38 yıl geçmiş olmasına rağmen değerini ve önemini koruduğunu belirten Çeviköz, şöyle konuştu: ”Bu tür olayların üzerinden yıllar geçtikçe, yeni gelen nesiller, bunun ne kadar kıymetli ve emek verilerek, kan dökülerek, büyük fedakarlıklar sonucu ulaşılmış olduğunu bazen anlayamayabiliyorlar.

İnsanlar değişiyor, insanların düşünce yapıları değişiyor, hükümetler değişiyor, görüşler ve değerlendirmeler değişiyor fakat değişmeyen bir tek gerçek var, KKTC’de yaşayan soydaşlarımız her zaman için Türkiye’nin üzerine kanat gerdiği ve hiçbir zaman da onların haklarından vazgeçmeyeceği bir oluşumdur ve bu şekilde de olmaya devam edecektir.”

Büyükelçi Çeviköz, ”Bugün hakikaten bayram ve bu bayramın değerini bilmek lazım” dedi ve Kıbrıs’ın geleceğiyle ilgili müzakerelerin neredeyse donduğu ve ilerleme göstermediği, Kıbrıslı Türklerin temsil edilmediği bir hükümetin AB dönem başkanlığını yürüttüğü bir dönemde, beraber olmanın çok önemli olduğunu ifade etti.

KKTC’nin Londra Temsilcisi Oya Tuncalı da KKTC ile Türkiye’nin ”sarsılmaz bağlarla birbirine bağlı olduğunu” belirterek, iki ülke arasındaki güçlü gönül birliğinin ebediyen devam edeceğini kaydetti.

Kıbrıs Türklerinin barış ve özgürlüğe kavuşmasında Türkiye’nin desteğinin her zaman devam ettiğini belirten Tuncalı, ”Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin desteği için zati alinize ayrıca şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Büyükelçi Çeviköz’e çiçek verildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kıbrıs Barış Harekatı, Kıbrıs Barış Harekatı 38. yıldönünü, Kıbrıs Barış Harekatı Londra, KKTC, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, Londra, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi, Ünal Çeviköz,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları