Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kıbrıs, Akdeniz’in Kapadokyası Olacak

16 Eylül, 2017 | 09:57

kibris-balon-keyfi

Kapadokya’ya her yıl 300 bin turist çeken sıcak hava balonu turizmi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de hizmete girdi. Türkiye basını KKTC’deki balon turizmine geniş yer verdi.

Yaklaşık 1 ay önce İskele bölgesine kurulan Uçan Kıbrıs Hava Sporları (Flying Cyprus) isimli firma ile Kapadokya’nın balon turizmini KKTC’ye taşıyarak turizme fayda sağlamayı amaçlayan şirketin faaliyetleri Türkiye basınında da yer aldı.

Milliyet gazetesinde çıkan haberde, “İskele bölgesinde kurulan Uçan Kıbrıs Hava Sporları (Flying Cyprus), Kapadokya’nın balon turizmini KKTC’ye taşırken, adada bir ilke imza atılacak” denilerek balon turizminin Kıbrıs’taki faaliyetleriyle ilgili bilgi verildi.

Geçen hafta ilk uçuşunu gerçekleştiren dev balon, İskele bölgesinden havalanarak tecrübeli pilotu Vural Gül ile keyifli bir yolculuğun ardından Boğaziçi bölgesine inmişti.

Şirket ilk uçuşunun ardından geziye katılan yolcularına uçuş sertifikası hediye etmiş, firma yetkilisi Metin Kayhan, KKTC turizminde bir ilke imza attıklarını vurgulamıştı. Kıbrıs Postası ekibinin de uçuşa katıldığı dev balon, hayran bırakmış, balonla uçuş gerçekleştirenler, bölgeyi gözün alabildiğine kuş bakışı seyredip, güneşin doğuşu ile 1000 metre (3500 feet) yükseklikte harika bir güne yaşamıştı” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kapadokya, Kıbrıs, Kıbrıs Hava Sporları, KKTC,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları