Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kıbrıs, Akdeniz’in Kapadokyası Olacak

16 Eylül, 2017 | 09:57

kibris-balon-keyfi

Kapadokya’ya her yıl 300 bin turist çeken sıcak hava balonu turizmi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de hizmete girdi. Türkiye basını KKTC’deki balon turizmine geniş yer verdi.

Yaklaşık 1 ay önce İskele bölgesine kurulan Uçan Kıbrıs Hava Sporları (Flying Cyprus) isimli firma ile Kapadokya’nın balon turizmini KKTC’ye taşıyarak turizme fayda sağlamayı amaçlayan şirketin faaliyetleri Türkiye basınında da yer aldı.

Milliyet gazetesinde çıkan haberde, “İskele bölgesinde kurulan Uçan Kıbrıs Hava Sporları (Flying Cyprus), Kapadokya’nın balon turizmini KKTC’ye taşırken, adada bir ilke imza atılacak” denilerek balon turizminin Kıbrıs’taki faaliyetleriyle ilgili bilgi verildi.

Geçen hafta ilk uçuşunu gerçekleştiren dev balon, İskele bölgesinden havalanarak tecrübeli pilotu Vural Gül ile keyifli bir yolculuğun ardından Boğaziçi bölgesine inmişti.

Şirket ilk uçuşunun ardından geziye katılan yolcularına uçuş sertifikası hediye etmiş, firma yetkilisi Metin Kayhan, KKTC turizminde bir ilke imza attıklarını vurgulamıştı. Kıbrıs Postası ekibinin de uçuşa katıldığı dev balon, hayran bırakmış, balonla uçuş gerçekleştirenler, bölgeyi gözün alabildiğine kuş bakışı seyredip, güneşin doğuşu ile 1000 metre (3500 feet) yükseklikte harika bir güne yaşamıştı” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kapadokya, Kıbrıs, Kıbrıs Hava Sporları, KKTC,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları