Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Keşfedilmeyi Bekleyen Bir Hazine Mozambik

28 Ocak, 2017 | 17:09

Keşfedilmeyi Bekleyen Bir Hazine Mozambik

Vahşi yaşamın muhteşem bir doğa ve kültürle harmanlandığı Afrika topraklarındaki seyahat noktası Mozambik, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine…

Mozambik, Hint Okyanusu kıyısında yer alan bir Afrika ülkesi. Uzun yıllar sömürge altında kalan Mozambik, mimari ve kültürel açıdan Afrika’nın en zengin ülkelerinden. Özelikle Mozambik ‘in başkenti Maputo, Portekizlilerin etkisinde kaldığı için oldukça renkli bir mimariye sahip.

Keşfedilmeyi bekleyen bir hazine Mozambik

Palmiye ağaçları ile çevrili kumsallar, sıcak, tropikal deniz suyu, zengin su altıyla dalış imkanları, Afrika’nın en lezzetli balıklarıyla Afrika kıtasının güneyinde Hint okyanusunun hemen kıyısında yer alan Mozambik, adeta keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibi.

Mozambik Turları Safari

Mozambik’e nasıl gidilir?

Türkiye’den Mozambik’e gitmek isteyenlerin en çok tercih ettiği ulaşım yolu hava yoludur. Ülkede 3 tane uluslararası havalimanı bulunuyor ve bunlardan biri de başkent Maputo’da. İstanbul’dan Maputo’ya yaklaşık 10 saat süren uçuşla ulaşmak mümkün. THY’nin başkent Maputo’ya direkt uçuşları olduğunu da belirtmekte fayda var.

Mozambik’te gezilecek Yerler

Güler yüzlü insanları, muhteşem doğası, Portekizlilerden etkilenmiş mimarisiyle vahşi yaşamın kültürle harmanladığı Mozambik tam bir cennet. Bu cennetin kalbi ise başkent Maputo’da atıyor. Başkentteki Doğa Tarihi Müzesi, Jeoloji Müzesi, Devrim Müzesi, Vahşi Yaşam Parkları, Maputo Elephant Reserve, Vila Algarve ve Inhaca Adası ön plana çıkan yerler.

Mozambik Ne yenir ne içilir?

Ne yenir ne içilir?

Mozambik ‘in kendine özgü bir tatları olsa da sıkça karşısına Akdeniz mutfağı ürünleri de çıkıyor. Ülkeye özgü yemekleri tatmak istiyorsanız piri piri, paozinho, matapa, camarao national ve kakana’yı deneyebilirsiniz. Mozambik tüm bunların yanında oldukça lezzetli balıklarında çıkarıldığı bir bölge. Burada Afrika kıtasının en lezzetli balıklarını yemeniz mümkün.

Nasıl Eğlenilir?

Mozambik gece hayatı beklenilenden daha renkli diyebiliriz. Başkent Maputo’da her zevke hitap eden mekan bulmak mümkün. Şehirdeki gece kulüplerinin eğlence günün ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Gündüzleri ise vahşi yaşam mozambik turları, dalış, safari ve balıkçılık gibi aktivitelerle zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Keşfedilmeyi Bekleyen Bir Hazine Mozambik

Nerede Konaklanır?

Mozambik, dünyanın dört bir yanından turist ağırlayan bir ülke olduğundan bölgede konaklamak için çeşitli alternatifler var. 3,4,5 yıldızlı otellerin yer aldığı Mozambik’te bütçeniz uygun rahatınızı düşkünseniz; Hotel Mocambicano, Girassol Bahia ve Vip Grand Maputo gibi otelleri tercih edebilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maputo, Mozambik,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları