Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kerbela bölgesine ilk beş yıldızlı otel

26 Ağustos, 2010 | 09:56

Irak’ın Kerbela bölgesindeki ilk beş yıldızlı otel, El Ravdeteyn’in Range Hospitality emlak firması tarafından inşa edilecek.

Kerbela’ya her yıl 18 milyona yakın hacının ziyarete geldiği ifade ediliyor. Yetkililer, şehirdeki kalacak yer sıkıntısına çözüm bulabilmek amacıyla misafirlerin uygun fiyata konaklayabileceği yeni bir hizmet sunulacağını açıkladı. Projeye, şer’i kurallara uygun işleyecek ve kısmi mülkiyet hakkı veren ‘Mülkiye İntifa’ yoluyla yatırım yapmak mümkün olacak.

Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamada, Davudi Buhra topluluğu başkanı Molla Seyid Muhammed Burhaneddin’in kardeşi Şehzad Şabir Bay Sahip Nuruddin’in, Range Hospitality grubunun başkanlığa atandığı kaydedildi. Yönetim kurulu üyeleri ise Suudi Arabistan, Uganda ve İngiltere gibi farklı ülkelerden seçildi.

Bu yılın başında Range Hospitality, El Ravdeteyn projesine kaynak sağlama amacıyla Abu Dabi merkezli yatırım firması Nur Sermaye ile anlaşma imzalamıştı. Bunun yanısıra 25 yıllık tecrübeye sahip Divan Mimarlar ve Mühendisler adlı mimarlık firması, baş mimar ve danışman olarak atandı. Control Risks firmasına ise projenin güvenliğini sağlama görevi verildi.

Kerbela’daki ilk modern tesis olacak El Ravdeteyn Bahçeleri 12 kattan oluşacak. İçerisinde dayalı döşeli stüdyo, tek ve iki odalı suite’ler olacak. 55 bin metre karelik alan kurulacak tesis, uluslararası standartlara göre inşa edilecek. Tesiste ayrıca dört restoran, sağlık birimleri, yeşil alan, iş merkezi ve çocuklar için oyun alanları olacak.

Şirketin, otel yönetimi için uluslararası otel operatörleriyle görüşmelere devam ettiği ve otelin yıllık karının yüzde 20’sini yardım kuruluşlarına bağışlayacağı belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beş Yıldızlı otel, Irak Kerbela bölgesi, Irak Kerbela bölgesi Otel, Kerbela bölgesi, Kerbela bölgesi Beş Yıldızlı Otel, Kerbela bölgesi Otelleri, Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
erdogan altıoka
10 Eylül, 2010

proje ve kerbela sehırı hakkında bılgı almak ıstıyorum

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Eylül 10th, 2010 at 21:19 erdogan altıoka mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları