Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kerbela bölgesine ilk beş yıldızlı otel

26 Ağustos, 2010 | 09:56

Irak’ın Kerbela bölgesindeki ilk beş yıldızlı otel, El Ravdeteyn’in Range Hospitality emlak firması tarafından inşa edilecek.

Kerbela’ya her yıl 18 milyona yakın hacının ziyarete geldiği ifade ediliyor. Yetkililer, şehirdeki kalacak yer sıkıntısına çözüm bulabilmek amacıyla misafirlerin uygun fiyata konaklayabileceği yeni bir hizmet sunulacağını açıkladı. Projeye, şer’i kurallara uygun işleyecek ve kısmi mülkiyet hakkı veren ‘Mülkiye İntifa’ yoluyla yatırım yapmak mümkün olacak.

Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamada, Davudi Buhra topluluğu başkanı Molla Seyid Muhammed Burhaneddin’in kardeşi Şehzad Şabir Bay Sahip Nuruddin’in, Range Hospitality grubunun başkanlığa atandığı kaydedildi. Yönetim kurulu üyeleri ise Suudi Arabistan, Uganda ve İngiltere gibi farklı ülkelerden seçildi.

Bu yılın başında Range Hospitality, El Ravdeteyn projesine kaynak sağlama amacıyla Abu Dabi merkezli yatırım firması Nur Sermaye ile anlaşma imzalamıştı. Bunun yanısıra 25 yıllık tecrübeye sahip Divan Mimarlar ve Mühendisler adlı mimarlık firması, baş mimar ve danışman olarak atandı. Control Risks firmasına ise projenin güvenliğini sağlama görevi verildi.

Kerbela’daki ilk modern tesis olacak El Ravdeteyn Bahçeleri 12 kattan oluşacak. İçerisinde dayalı döşeli stüdyo, tek ve iki odalı suite’ler olacak. 55 bin metre karelik alan kurulacak tesis, uluslararası standartlara göre inşa edilecek. Tesiste ayrıca dört restoran, sağlık birimleri, yeşil alan, iş merkezi ve çocuklar için oyun alanları olacak.

Şirketin, otel yönetimi için uluslararası otel operatörleriyle görüşmelere devam ettiği ve otelin yıllık karının yüzde 20’sini yardım kuruluşlarına bağışlayacağı belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beş Yıldızlı otel, Irak Kerbela bölgesi, Irak Kerbela bölgesi Otel, Kerbela bölgesi, Kerbela bölgesi Beş Yıldızlı Otel, Kerbela bölgesi Otelleri, Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
erdogan altıoka
10 Eylül, 2010

proje ve kerbela sehırı hakkında bılgı almak ıstıyorum

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Eylül 10th, 2010 at 21:19 erdogan altıoka mention something about this post....
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları