Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kendi tasarladığı roketle Özgürlük Heykeli etrafında uçtu

11 Kasım, 2015 | 14:05

David Mayman Avustralyalı mucit David Mayman, kendi ürettiği JetPack aracıyla New York’taki Özgürlük Heykeli’nin etrafında uçtu.

Mucit ve maceracı David Mayman, kendi tasarladığı sırt roketi ile New York’un simgesi Özgürlük Heykeli’nin etrafında ilk uçuş denemesini gerçekleştirdi.

Sırt roketini yapabilmek için 10 yılını harcadığını söyleyen David Mayman’in uçuşu sırasında çekilen görüntüsü internette binlerce kişi tarafından izlendi.

Ürettiği sırt roketinin sadece yavaş ve alçak uçuşları becerebildiğini belireten Avustralyalı mucit, bundan sonra üreteceği modelin 3 bin metre yüksekliğe kadar çıkabileceğini söyledi. David Mayman, ayrıca yeni roktein saatte 160 kilometre kadar hız yapabildiğini de sözlerine ekledi.

İşte o anlardan muhteşem görüntüler;

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
David Mayman, David Mayman amerika, David Mayman jet pack, David Mayman kimdir, David Mayman new york, New York, New York Özgürlük Heykeli, Özgürlük Heykeli,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları